Będzie ciąg dalszy procesu byłego burmistrza Debrzna Mirosława B. Jego obrońca zapowiada wniesienie apelacji od wczorajszego (13.02.) wyroku Sądu Rejonowego w Tucholi. Jak informowaliśmy, Mirosław B. został uznany winnym nakłaniania do podpalenia domu byłego przewodniczącego Rady Miejskiej w Debrznie Zdzisława Marka. Byłego burmistrza skazano na rok bezwzględnego więzienia. Sprawą od początku zajmuje się reporter Weekend FM Wojciech Piepiorka.
- Powiedz, czy apelacja od wczorajszego wyroku jest już pewna?
Adwokat Mirosława B. Filip Redlarski, na prośbę swojego klienta, nie udziela szerszego komentarza, natomiast przesądza, że apelacja zostanie złożona. Mirosław B. nie odebrał ode mnie telefonu, nie odpowiedział też na SMS. Również pokrzywdzony Zdzisław Marek nie chciał szerzej komentować wyroku. W rozmowie ze mną stwierdził jedynie, że zgadza się z orzeczeniem i ma nadzieję na jak najszybsze, prawomocne zakończenie sprawy, która ciągnie się od 2015 roku. Wojciech Piepiorka, Weekend FM
Jeśli apelacja zostanie złożona, w drugiej instancji sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Bydgoszczy.
Zobacz więcej na ten temat:















