"Migracja kulturowa jako skutek wojny w Ukrainie. Wyzwania dla polskiego systemu edukacji” - to temat jutrzejszej (30.05.) konferencji, jaka odbędzie się w chojnickim Centrum Nauk Technicznych przy ul. Kościerskiej 11. W części plenarnej gościem specjalnym będzie Konsul Generalny Ukrainy w Gdańsku Ołeksandr Płodysty. Całość spotkania ma potrwać około pięciu godzin, a poruszanych tematów wiele:
Pani Bożena Żuk, która jest dyrektorem Pomorskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku: „Solidarność Pomorza z Ukrainą” i tu będzie debata z udziałem konsula, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, NGO-sów, rodziców i też uczniów z Ukrainy. Kolejnym tematem jest „Pomorska Szkoła w dobie kryzysu migracyjnego”, „Budowanie Więzi Międzykulturowej. Integracja w praktyce z perspektywy Związku Ukraińców w Polsce”. Potem będą „Praktyczne przykłady rozwiązań - głosy pedagogów”.
Mówi Weekend FM starosta chojnicki Marek Szczepański. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:30. Dedykowane jest głównie dyrektorom szkół, nauczycielom oraz uczniom i ich opiekunom. Również pochodzenia ukraińskiego. Organizatorem jest Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.














