- W podpisanym porozumieniu jest ogromny potencjał i mimo, że zawsze można zrobić więcej to weszliśmy właśnie na właściwą drogę współpracy – stwierdził izraelski minister edukacji Jo´aw Kisz.
Efektem zawartego porozumienia jest przywrócenie wizyt młodzieży izraelskiej w Polsce i młodzieży polskiej w Izraelu. Wyjazdy edukacyjne do Polski dla uczniów szkół średnich zostały odwołane przez tamtejsze ministerstwo edukacji w połowie czerwca ubiegłego roku. Izrael tłumaczył, że pojawiły się problemy, które uniemożliwiły właściwe i bezpieczne informowanie uczniów podczas podróży. Strona polska nie zgadzała się wówczas na wycieczki z udziałem uzbrojonych służb izraelskich.














