
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoWarszawa. Z 46 organizacji, które otrzymały dofinansowanie z ministerstwa edukacji, 29 organizacji miało opinię negatywną komisji. 29 organizacji nie powinno było dostać pieniędzy, ale pan minister zadecydował inaczej - powiedziała na konferencji w Sejmie Krystyna Szumilas, posłanka Koalicji Obywatelskiej.
Przypomniała tu, że dofinansowanie w ramach tego konkursu otrzymało 46 organizacji pozarządowych. - Zrobiliśmy zestawienie tych organizacji, które otrzymały [dofinansowanie - red.], przejrzałyśmy protokoły posiedzeń komisji, które oceniały wnioski. Na różowo macie państwo informację o tym, jakie organizacje otrzymały opinię negatywną, a na zielono opinię pozytywną. Widać, że kartka właściwie jest w całości różowa – opisała.
- Z tych 46 organizacji, które otrzymały dofinansowanie z ministerstwa edukacji, 29 organizacji miało opinię negatywną komisji oceniającej wnioski. 29 organizacji nie powinno było dostać pieniędzy, ale pan minister zadecydował inaczej. On zdecydował, że te miliony tym organizacjom się należą. Komisję konkursową wybierał pan minister Czarnek. Członkowie komisji konkursowej to byli jego ludzie. I jego ludzie ocenili, że te wnioski nie nadają się do realizacji - zwracała uwagę.
Słuchaj w: