
- czwartek, 10 listopada 2022 14:01
MOPS przyjmuje wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego (węgla)
Gmina Miejska Chojnice informuje, że od dnia 10 listopada 2022 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chojnicach przyjmuje wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych na terenie Gminy Miejskiej Chojnice.
Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym*.
Zakupu można dokonać po cenie preferencyjnej w kwocie 2.000,00 zł brutto za tonę paliwa. Do ceny zakupu nie wlicza się kosztów transportu paliwa stałego z miejsca składowania w gminie do gospodarstwa domowego.
Dostępna ilość paliwa stałego dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi:
• 1.500 kg do dnia 31 grudnia 2022 roku
• 1.500 kg od dnia 1 stycznia 2023 roku
z zastrzeżeniem art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.
GDZIE SKŁADAĆ WNIOSKI?
Jeśli jesteś mieszkańcem Chojnic wypełniony wniosek złóż w siedzibie: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chojnicach, Plac Niepodległości 7 w Chojnicach, pokój nr 3 (parter).
Godziny przyjęć interesantów: poniedziałek – piątek : 7.30-14.00
Wnioski można składać również:
• elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnicach
• poczty polskiej na adres Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnicach.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami:
tel. 52 397 49 48
tel. 52 397 71 21
UWAGA!
Uruchomienie sprzedaży węgla na zasadach preferencyjnych przez Gminę Miejską Chojnice we współpracy ze wskazanymi lokalnymi składami węglowymi uzależnione będzie od otrzymania węgla od wyznaczonych spółek rządowych.
Informacja o pozytywnym zakwalifikowaniu wniosku o preferencyjny zakup paliwa stałego zostanie przekazana elektroniczne na podany we wniosku adres e-mail, bądź będzie do odbioru w siedzibie MOPS w Chojnicach po uprzednim poinformowaniu telefonicznym na podany we wniosku numer telefonu o możliwości odbioru.
*Dodatek węglowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym w przypadku, gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2022 r. poz. 438, 1561 i 1576), do dnia 11 sierpnia 2022 r., albo po tym dniu – w przypadku głównych źródeł ogrzewania wpisanych lub zgłoszonych po raz pierwszy do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o których mowa w art. 27g ust. 1 tej ustawy.
Wnioski do pobrania znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Chojnicach https://miastochojnice.pl/mops-przyjmuje-wnioski-o-zakup-preferencyjny-paliwa-stalego-wegla/
- czwartek, 15 maja 2025 16:36
Chojnice
Europejska Noc Muzeów w Chojnicach - retro gry, spot starych aut i poznawanie muzealnych zakamarków (ROZMOWA)
- 12
- czwartek, 15 maja 2025 16:12
Kościerzyna
"Każdego dnia udowadniają, że straż pożarna to coś więcej niż mundur i sprzęt". W Kościerzynie odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka
- czwartek, 15 maja 2025 15:53
Gmina Parchowo
Wójt Parchowa podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę żłobka gminnego
- 3
- czwartek, 15 maja 2025 15:04
Gmina Człuchów
Zderzenie samochodu osobowego i ciężarówki na drodze krajowej nr 22 w Rychnowach (FOTO)
- czwartek, 15 maja 2025 13:08
Powiat kościerski
Będzie postępowanie wyjaśniające w sprawie ewentualnego naruszenia przepisów przez przewodniczącego Rady Powiatu Kościerskiego
- 10
- czwartek, 15 maja 2025 12:32
Powiat człuchowski
Powiat człuchowski kupił 10 nowych autobusów niskoemisyjnych. W ich oficjalnym przekazaniu uczestniczyła wojewoda pomorska (FOTO)
- czwartek, 15 maja 2025 11:46
Powiat bytowski
Kolizja na drodze krajowej numer 20 w Tuchomiu. Kierująca volkswagenem wpadła do rowu
- czwartek, 15 maja 2025 11:32
Gmina Lipnica
W ten weekend (16-18.05) w Borzyszkowach w gminie Lipnica trzecia edycja zlotu motoryzacyjnego Betowszczi Chillout
- czwartek, 15 maja 2025 11:17
Powiat sępoleński
Powiat sępoleński kupił budynek dla Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
- 2
- czwartek, 15 maja 2025 11:16
Chojnice
Mała galeria handlowa powstanie przy ul. Derdowskiego w Chojnicach. Obiekt będzie miał około 10 sklepów
- czwartek, 15 maja 2025 9:28
Sępólno Krajeńskie
Znamy już wszystkie zespoły które zagrają na tegorocznej edycji "Szelestów" w Sępólnie Krajeńskim (ROZMOWA)
- czwartek, 15 maja 2025 7:10
Człuchów
Nie jeden, a dwa budynki mieszkalne powstaną w miejsce spalonego baraku socjalnego w Człuchowie
- czwartek, 15 maja 2025 7:09
Gmina Brusy
Burmistrz Brus z jednogłośnym wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu
- czwartek, 15 maja 2025 7:07
Bytów
Studenci najlepszych uczelni technicznych w Polsce przyjadą do Bytowa, aby wziąć udział w konferencji
- czwartek, 15 maja 2025 6:44
Kościerzyna
Warsztaty, przejażdżki drezyną i kolejką lilipucią oraz zabytkowy autobus. Ciekawie zapowiada się Noc Muzeów w Kościerzynie
- czwartek, 15 maja 2025 6:44
Bytów
W Bytowie odbędzie się w piątek odbędzie się inscenizacja wydarzeń z 1920 r. pt. "Marsz Kaszubów na Bytów"
- czwartek, 15 maja 2025 6:44
Tuchola
Malarski wernisaż w Tucholi. Zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna
- środa, 14 maja 2025 16:05
Powiat bytowski
Ponad 400 niewybuchów znaleziono w lasach Nadleśnictwa Osusznica w powiecie bytowskim
- środa, 14 maja 2025 14:36
Chojnice
Kontrowersje wokół miejsca zamieszkania dwóch chojnickich radnych. Opozycja chciała wyjaśnień
- środa, 14 maja 2025 12:36
Chojnice
Do końca maja w Chojnicach powstanie nowy mural. Będzie przypominał stronę z gazety
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
9:45Są ostatnie wolne miejsca w Biegu Tura. Impreza odbędzie się w Człuchowie 25 maja
10:10Karol Dueskau z Więcborka został Mistrzem Europy Masters w podnoszeniu ciężarów
8:27Anna Kosmalska z Charzyków została mistrzynią Polski w duathlonie. Ma też powołanie na Mistrzostwa Świata
8:17Człuchowskie "smoki" nie zwalniają. Są kolejne sukcesy - tym razem w Długodystansowych Mistrzostwach Polski (FOTO)
8:15Legenda Chojniczanki żegna się z pierwszą drużyną. Tomasz Mikołajczak zaliczy symboliczny, ostatni występ
Ostatnio dodane artykuły:
16:36Europejska Noc Muzeów w Chojnicach - retro gry, spot starych aut i poznawanie muzealnych zakamarków (ROZMOWA)
16:12"Każdego dnia udowadniają, że straż pożarna to coś więcej niż mundur i sprzęt". W Kościerzynie odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka
15:53Wójt Parchowa podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę żłobka gminnego
15:04Zderzenie samochodu osobowego i ciężarówki na drodze krajowej nr 22 w Rychnowach (FOTO)
13:08Będzie postępowanie wyjaśniające w sprawie ewentualnego naruszenia przepisów przez przewodniczącego Rady Powiatu Kościerskiego
12:32Powiat człuchowski kupił 10 nowych autobusów niskoemisyjnych. W ich oficjalnym przekazaniu uczestniczyła wojewoda pomorska (FOTO)
11:46Kolizja na drodze krajowej numer 20 w Tuchomiu. Kierująca volkswagenem wpadła do rowu
11:32W ten weekend (16-18.05) w Borzyszkowach w gminie Lipnica trzecia edycja zlotu motoryzacyjnego Betowszczi Chillout
11:17Powiat sępoleński kupił budynek dla Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
11:16Mała galeria handlowa powstanie przy ul. Derdowskiego w Chojnicach. Obiekt będzie miał około 10 sklepów