Wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak poinformował na środowej konferencji prasowej, że w związku z uruchomieniem lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki północnej do Kaliningradu zdecydował o podjęciu działań, które wzmocnią bezpieczeństwo na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim "poprzez uszczelnienie jej".
- W związku z tym już dziś rozpoczną się prace podjęte przez saperów Wojska Polskiego w sprawie zbudowania tymczasowej zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim - poinformował Błaszczak. Jak dodał, decyzja że będzie to robić właśnie MON zapadła podczas posiedzenia Komitetu ds. Bezpieczeństwa i Spraw Obronnych Rady Ministrów.
- Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa Polsce. Dziś rozpoczynają się prace. Tymczasowa zapora będzie się składała z trzech rzędów drutu ostrzowego o szerokości trzech metrów i wysokości 2,5 metra - mówił na środowej konferencji prasowej szef MON Mariusz Błaszczak. - Od polskiej strony będzie także postawione ogrodzenie, które ochroni zwierzęta - powiedział Błaszczak.














