"Patriotyczna ławka" kosztowała 100 tysięcy złotych, deszczu nie przetrwała

Poznań. Ławka z polską flagą w Poznaniu po 10 dniach od jej ustawienia nad Jeziorem Maltańskim została zniszczona przez deszcz. Uszkodzeniu uległy drewniane elementy instalacji, którą za 100 tysięcy złotych sfinansował Bank Gospodarstwa Krajowego. Z konstrukcji otaczającej samą ławkę schodzi farba.

Patriotyczna ławka kosztowała 100 tysięcy złotych, deszczu nie przetrwała
źródło: x-news.pl

Deszczowy front okazał się być bezlitosny dla inwestycji, którą wymyślono - jak podaje Gazeta Wyborcza - w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a którą zrealizował Bank Gospodarstwa Krajowego. Ławeczki mają być częścią kampanii społecznej, ukierunkowanej na rozpowszechnienie wśród lokalnej społeczności informacji o zrealizowanych inwestycjach i promującej Program Inwestycji Strategicznych. Ławki budziły kontrowersje już od samego początku. Padały pytania o koszty, regulamin korzystania czy samo zastosowanie i dostępność dla osób starszych i nie w pełni sprawnych, bo ławki są dla takich osób pełne barier. Koszt wyprodukowania jednej instalacji to 100 tysięcy złotych i na ten moment taka ławka ma stanąć w każdym województwie.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno