
- poniedziałek, 5 września 2022 14:33
Polska i Świat Artykuł reklamowy
Zanim kupisz lub wynajmiesz dom z kominkiem - przeczytaj
Znalazłeś piękny, nowy dom swoich marzeń, ale jedna rzecz Cię niepokoi - dlaczego nie ma w nim kominka? Dlaczego nowe domy nie mają kominków? Budowa komina zwiększa koszty nowego domu, więc aby utrzymać je w przystępnej cenie, często się z nich rezygnuje.
Ponadto wiele nowych budynków jest projektowanych tak, by były jak najbardziej wydajne. Najnowsze przepisy budowlane wymagają, aby domy spełniały minimalne wymagania dotyczące szczelności. Oznacza to, że staromodne kominy nie są już preferowane.
Do tego dochodzi kwestia zanieczyszczenia powietrza. Domowe otwarte kominki są bardzo nieefektywne i uwalniają do powietrza dużo cząstek stałych, które mogą powodować problemy zdrowotne. Dlatego nie zachęcamy już do spalania paliw stałych, chyba że w piecu spełniającym określone normy ekologiczne.
Czy potrzebujesz kominka w salonie?
To, że w twoim nowym domu nie ma kominka, nie oznacza, że już nigdy nie będziesz mógł cieszyć się jego komfortem w salonie. Zainstalowanie kominka gazowego o zrównoważonym ciągu kominowym, kominka gazowego bez odprowadzenia spalin lub kominka elektrycznego to opcje, które można łatwo zamontować bez istniejącego komina. Są one również wydajne i nie wytwarzają żadnych lub minimalne ilości emisji, więc są mniej szkodliwe dla środowiska niż kominki otwarte.
Powody, dla których warto zamontować nowy kominek
Jeśli masz nowy budynek, jest bardzo prawdopodobne, że jest on bardziej energooszczędny niż dom zbudowany 20 lat temu. Prawdopodobnie będzie szczelny i dobrze zaizolowany, aby zatrzymać jak najwięcej ciepła wewnątrz.
Bez względu na powód, kominek gazowy lub elektryczny to fantastycznie wydajna opcja. Kominki elektryczne są niezwykle czyste i nie wytwarzają żadnych emisji - do ich instalacji nie potrzebujesz nawet komina!
Kominki gazowe o zrównoważonym systemie odprowadzania spalin są również jednymi z najbardziej wydajnych kominków gazowych. Dzieje się tak dlatego, że posiadają one własny system kominowy, który po prostu przechodzi przez ścianę.
Powody, dla których nie warto montować kominka
Jednym z głównych powodów, dla których ludzie rezygnują z kominka, jest chęć zaoszczędzenia miejsca. Przestrzeń jest priorytetem w wielu domach, więc duży, tradycyjny kominek może nie być tego wart. Więcej na www.ogloszenia24m.pl
Tak, kominki stanowią punkt centralny, wokół którego możesz ustawić swoje meble. Jednak dla niektórych osób jedna kwestia stanowi wyzwanie - gdzie umieścić telewizor, gdy masz kominek?
Jednym ze sposobów na obejście tego problemu jest rozważenie umieszczenia go nad kominkiem.
- poniedziałek, 1 kwietnia 2024 8:07
Sępólno Krajeńskie ◆ Polska i Świat
"Gdyby te przepisy obowiązywały od początku, nie musielibyśmy zbierać pieniędzy dla Zosi z Wałdowa czy Aleksa z Chojnic". Dziś wchodzą zmiany dotyczące refundacji leczenia SMA
- poniedziałek, 11 marca 2024 6:53
Polska i Świat
W poniedziałek w całym kraju możliwe niewielkie opady deszczu
- czwartek, 7 marca 2024 7:19
Polska i Świat
Jeden żołnierz zginął, drugi jest w ciężkim stanie. Śledztwo po tragedii na poligonie
- czwartek, 7 marca 2024 7:15
Polska i Świat
Starcia rolników z policją przed Sejmem. Kilkunastu zatrzymanych
- środa, 6 marca 2024 7:06
Polska i Świat
Znaleźli trzy nieznane obiekty. Szef MON: sprawą zajmują się odpowiednie służby
- wtorek, 5 marca 2024 7:06
Polska i Świat
Manewry DRAGON 24 w Polsce. "Jasny sygnał gotowości NATO do obrony państw Sojuszu"
- wtorek, 5 marca 2024 7:04
Polska i Świat
Pożar hal produkcyjnych na Pomorzu. Wójt: pracownicy bez środków do życia
- poniedziałek, 4 marca 2024 8:07
Polska i Świat
Rząd ma plan na ratowanie rolnictwa: Zielony Ład do kosza, ochrona rynku i wsparcie polskich producentów żywności
- poniedziałek, 4 marca 2024 8:03
Polska i Świat
Na co przeznaczyć środki z KPO? Dla samorządowców priorytetem jest edukacja i energetyka
- piątek, 1 marca 2024 6:51
Polska i Świat
Putin wygłosił orędzie. Tusk: jego słowa trzeba traktować śmiertelnie serio
- piątek, 1 marca 2024 6:51
Polska i Świat
Donald Tusk rozmawiał z rolnikami. "Usłyszeliśmy deklarację ze strony premiera"
- czwartek, 29 lutego 2024 6:52
Polska i Świat
Kołodziejczak: "Zielony ład" w obecnej formule jest nie do przyjęcia
- środa, 28 lutego 2024 7:07
Polska i Świat
Rolnicy protestowali w Warszawie przeciwko "Zielonemu Ładowi" UE i wolnemu handlowi z Ukrainą
- środa, 28 lutego 2024 7:05
Polska i Świat
Były konsul generalny w Mumbaju zeznawał przed komisją śledczą ds. afery wizowej
- wtorek, 27 lutego 2024 6:55
Polska i Świat
Premier Kanady spotkał się z D. Tuskiem. Rozmawiano o wsparciu dla Ukrainy
- wtorek, 27 lutego 2024 6:53
Polska i Świat
Afera wizowa. Piotr Wawrzyk odmówił składania zeznań przed komisją śledczą
- poniedziałek, 26 lutego 2024 7:03
Polska i Świat
"Putin chce przed wyborami podzielić Polaków". Komentarze wokół protestu na granicy polsko-ukraińskiej
- poniedziałek, 26 lutego 2024 7:01
Polska i Świat
Sikorski: Pytanie, czy wystarczy nam strategicznej cierpliwości, by nadal wspierać Ukrainę
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
21:21Weronika Lizakowska pobiła w Człuchowie rekord życiowy w biegu na 1000 metrów. Do rekordu Polski jednak trochę zabrakło (FOTO)
19:37"Miałem siły, żeby mocno depnąć". Damian Rudnik i Anna Mrotek wygrali 41. edycję Chojnickich Biegów Strażackich (FOTO, WYNIKI)
15:41Piorunująca końcówka Chojniczanki w Puławach. Pokonała Wisłę 4:1. "Pokazali, że ta drużyna ma duży potencjał"
8:20Chojniczanka chce kontynuować pogoń za Wieczystą Kraków. Kolejny cel to zwycięstwo nad Wisłą Puławy
18:12Dlaczego doszło do rozłamu i Jażdżewscy nie jeżdżą już dla AMK Człuchów? Co oferuje grupa Chojnice Biegają?
Ostatnio dodane artykuły:
8:28Więcborski Klub Motorowy szykuje się do przebudowy toru motocrossowego Plebanka
8:27W Kościerzynie będą przyznawać stypendia sportowe
8:27Władze powiatu sępoleńskiego zastanawiają się nad zmianą formuły Targów Pracy i Edukacji
21:21Weronika Lizakowska pobiła w Człuchowie rekord życiowy w biegu na 1000 metrów. Do rekordu Polski jednak trochę zabrakło (FOTO)
19:37"Miałem siły, żeby mocno depnąć". Damian Rudnik i Anna Mrotek wygrali 41. edycję Chojnickich Biegów Strażackich (FOTO, WYNIKI)
15:41Piorunująca końcówka Chojniczanki w Puławach. Pokonała Wisłę 4:1. "Pokazali, że ta drużyna ma duży potencjał"
13:39Druhowie z OSP w Ogorzelinach w gminie Chojnice świętowali w sobotę (10.05) stulecie powstania swojej jednostki (FOTO)
8:17Jutro (11.05.) w Człuchowie odbędzie się III Memoriał Kajakowy im. Ryszarda Jękota
8:17Bytowskie Amazonki organizują jutro (11.05.) 10. Marsz Różowej Wstążeczki
8:17Stowarzyszenie "Wioska z pasją" z Niechorza k. Sępólna Krajeńskiego zaprasza dziś (10.05) na piknik rodzinny