
- piątek, 8 lipca 2022 9:07
Polska i Świat
RPP zaskoczyła część ekonomistów. Stopy procentowe najwyższe od 2004 roku
Warszawa. Stopy procentowe w górę. Rada Polityki Pieniężnej w czwartek zdecydowała o podniesieniu głównej, referencyjnej stopy procentowej o 50 punktów bazowych. Stopa referencyjna wzrośnie z 6,00 do 6,50 procent. Była to już dziesiąta podwyżka stóp procentowych z rzędu.
"Rada Polityki Pieniężnej podniosła dzisiaj stopy procentowe o 50 pb, poniżej prognoz i wycen rynku" - zwrócili uwagę ekonomiści Banku Pekao. Część ekonomistów spodziewała się podwyżki stóp procentowych o 75, a nawet 100 punktów bazowych.
O sprzeczności w walce z inflacją mówił jeszcze przed ogłoszeniem decyzji główny ekonomista ING Rafał Benecki. - TEstujemy ciekawą dyscyplinę – jazdę na jednym rowerze w dwie różne strony.Bank centralny podnosi stopy i chłodzi koniunkturę, a rząd zwiększa deficyt i grzeje koniunkturę – podsumował.
Politykę rządu oraz jej konsekwencje skrytykowała Katarzyna Lubnauer, która oceniła, że mamy do czynienia z "dramatem". Zwróciła uwagę na najwyższą od 25 lat inflację, rekordowe ceny benzyny, najniższy od 2005 r. poziom inwestycji oraz niską wartość złotego.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- poniedziałek, 2 czerwca 2025 8:47
Polska i Świat
Poseł PiS Aleksander Mrówczyński i wicemarszałek woj. pomorskiego Leszek Bonna z PO komentują dla Weekend FM wyniki II tury wyborów prezydenckich
- poniedziałek, 2 czerwca 2025 5:52
Polska i Świat
Są wyniki ze wszystkich obwodów głosowania. Karol Nawrocki prezydentem Polski
- niedziela, 1 czerwca 2025 7:00
Chojnice ◆ Polska i Świat
Dzisiaj (1.06) druga tura wyborów prezydenckich. Lokale wyborcze będą otwarte do godz. 21.00
- poniedziałek, 1 kwietnia 2024 8:07
Sępólno Krajeńskie ◆ Polska i Świat
"Gdyby te przepisy obowiązywały od początku, nie musielibyśmy zbierać pieniędzy dla Zosi z Wałdowa czy Aleksa z Chojnic". Dziś wchodzą zmiany dotyczące refundacji leczenia SMA
- poniedziałek, 11 marca 2024 6:53
Polska i Świat
W poniedziałek w całym kraju możliwe niewielkie opady deszczu
- czwartek, 7 marca 2024 7:19
Polska i Świat
Jeden żołnierz zginął, drugi jest w ciężkim stanie. Śledztwo po tragedii na poligonie
- czwartek, 7 marca 2024 7:15
Polska i Świat
Starcia rolników z policją przed Sejmem. Kilkunastu zatrzymanych
- środa, 6 marca 2024 7:06
Polska i Świat
Znaleźli trzy nieznane obiekty. Szef MON: sprawą zajmują się odpowiednie służby
- wtorek, 5 marca 2024 7:06
Polska i Świat
Manewry DRAGON 24 w Polsce. "Jasny sygnał gotowości NATO do obrony państw Sojuszu"
- wtorek, 5 marca 2024 7:04
Polska i Świat
Pożar hal produkcyjnych na Pomorzu. Wójt: pracownicy bez środków do życia
- poniedziałek, 4 marca 2024 8:07
Polska i Świat
Rząd ma plan na ratowanie rolnictwa: Zielony Ład do kosza, ochrona rynku i wsparcie polskich producentów żywności
- poniedziałek, 4 marca 2024 8:03
Polska i Świat
Na co przeznaczyć środki z KPO? Dla samorządowców priorytetem jest edukacja i energetyka
- piątek, 1 marca 2024 6:51
Polska i Świat
Putin wygłosił orędzie. Tusk: jego słowa trzeba traktować śmiertelnie serio
- piątek, 1 marca 2024 6:51
Polska i Świat
Donald Tusk rozmawiał z rolnikami. "Usłyszeliśmy deklarację ze strony premiera"
- czwartek, 29 lutego 2024 6:52
Polska i Świat
Kołodziejczak: "Zielony ład" w obecnej formule jest nie do przyjęcia
- środa, 28 lutego 2024 7:07
Polska i Świat
Rolnicy protestowali w Warszawie przeciwko "Zielonemu Ładowi" UE i wolnemu handlowi z Ukrainą
- środa, 28 lutego 2024 7:05
Polska i Świat
Były konsul generalny w Mumbaju zeznawał przed komisją śledczą ds. afery wizowej
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
11:22Handball Czersk był o krok od pierwszego zwycięstwa w I lidze. Przegrał w Kwidzynie jedną bramką
20:12Kolarze opanowali Bytów i okolice. Odbył się tu finał Orlen Lang Team Race. "Tę energię chcę przekazywać dalej" (FOTO, WYNIKI)
19:45Chojniczanka bez przełamania. Zremisowała z GKS-em Jastrzębie 1:1 i przedłużyła do pięciu serię meczów bez zwycięstwa
10:50Drugie sparingowe zwycięstwo Red Devils Chojnice. "Czerwone Diabły" pokonały AZS Uniwersytet Gdański 5:3
8:11Chojniczanka wraca do gry. Przełamania poszuka w wyjazdowym meczu z ostatnim w tabeli GKS-em Jastrzębie
Ostatnio dodane artykuły:
14:48Wielka Wymiana Książek w Chojnicach trwa. Czytelnicy na tropie ulubionych gatunków
14:18"Spichlerz jest pełen, chleba nie zabraknie". Zaborskie Dożynki Gminne w Brusach (FOTO, RELACJA)
11:22Handball Czersk był o krok od pierwszego zwycięstwa w I lidze. Przegrał w Kwidzynie jedną bramką
10:37Strefa street work out’u w Kamieniu Kraj. otwarta
10:24Weekend w ogrodzie, edycja jesienna. Odcinek 2. Jesienne sadzenie traw ozdobnych
9:37Burmistrz Chojnic przyznał stypendia indywidualne sportowcom
8:31Nowe demograficzne dane z gminy Chojnice. Przybyło tu kilkadziesiąt meldunków
8:30W Człuchowie powstał trzeci kort tenisowy. Z budżetu obywatelskiego powstaje też budynek zaplecza
8:16Dziś (14.09) odbędzie się otwarcie nowego placu zabaw w Czersku. Powstał na Osiedlu Starogardzkim
8:1544 uczniów ze wszystkich szkół gminy Więcbork odebrało stypendia burmistrza i rady miejskiej