Podwyżki opłat na żywienie dzieci w przedszkolach. W Kołobrzegu wzrost o blisko 50 proc.

Kołobrzeg (woj. Zachodniopomorskie). Inflacja uderza w przedszkola. W Kołobrzegu rodzice zapłacą więcej za żywienie swoich dzieci. Stawka za trzy posiłki dziennie wzrośnie z 8,50 zł na 12,50 zł. W skali roku jest to o kilkaset złotych więcej. Dyrektorzy miejskich placówek tłumacza, że nie mają wyjścia, bo ceny żywności wzrosły przez wzrastającą nieustannie inflację.

Podwyżki opłat na żywienie dzieci w przedszkolach. W Kołobrzegu wzrost o blisko 50 proc.
źródło: x-news.pl

- Starałyśmy się żywić dzieci za te pieniądze, które miałyśmy. Niestety teraz już obserwujemy tak duży wzrost cen, nieomalże o 50 proc. - czasami trochę więcej – na podstawowych produktach, że podwyżka stała się bardzo potrzebna i niestety w żaden sposób zrezygnować z niej nie można – powiedziała Joanna Libera, dyrektorka przedszkola miejskiego nr 3 w Kołobrzegu.

Jak dodaje prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska podwyżka dotyczy tylko wzrostu kosztów za samo jedzenie. Za wzrost pozostałych kosztów, np. energii czy gazu, zapłaci miasto.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno