Władze powiatu sępoleńskiego z obawą czekają na faktury za ogrzewanie gazem dwóch swoich placówek

To Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sępólnie i Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim.

Władze powiatu sępoleńskiego z obawą czekają na faktury za ogrzewanie gazem dwóch swoich placówek
Andrzej Marach fot. M. Bór

Władze powiatu sępoleńskiego z obawą czekają na faktury za ogrzewanie gazem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sępólnie i Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim. Niepokój jest oczywiście związany z podwyżkami cen gazu, ale jest jeszcze jeden powód. W grudniu spłynęła 2,5-krotnie wyższa faktura za ogrzewanie sali gimnastycznej należącej do sępoleńskiego ośrodka. Tymczasem same budynki SOSW w Sępólnie i DPS w Kamieniu są wielokrotnie większe od wspomnianej sali.

"Nie mam pojęcia, co zrobimy w tej sytuacji" - mówi Weekend FM wicestarosta sępoleński Andrzej Marach:

- Rozwiązania są trzy. Albo będą środki przeznaczone z zewnątrz na dofinansowanie tych obiektów, np. tej szkoły czy tego domu pomocy społecznej. Raczej rozwiązanie, żeby coś zamykać, raczej nie wchodzi w rachubę. Trzecim rozwiązaniem jest dołożenie z budżetu samorządu. Nie wiem, skąd my te pieniądze weźmiemy.

Andrzej Marach

Najnowsze faktury mają spłynąć do powiatu sępoleńskiego jeszcze w styczniu.

Władze powiatu sępoleńskiego z obawą czekają na faktury za ogrzewanie gazem dwóch swoich placówek

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno