Ponad 10 godzin trwała akcja gaszenia pożaru balotów słomy w Lubieszynie w powiecie kościerskim. Ogień wybuchł wczoraj (22.11.) około godziny 21.00. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na miejsce zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej - mówi Weekend FM oficer prasowy KP PSP w Kościerzynie asp. Mateusz Szmaglik:
- Zdarzenie trwało ponad 10 godzin ze względu na to, że stóg słomy był bardzo długi, baloty były zbite ze sobą, z tego powodu musieliśmy rozciągać stóg za pomocą ciągników rolniczych z turem i przewozić baloty na sąsiednie pole, gdzie ten pożar był dogaszany. Również występował problem z dojazdem na miejsce zdarzenia. Bardzo rozmokły teren powstał w wyniku działań oraz warunków atmosferycznych.
Trwa ustalanie przyczyn pożaru. Jak informuje policja, spłonęło w sumie około 200 balotów słomy. Jeszcze dziś na miejscu zdarzenia ma pracować biegły z zakresu pożarnictwa.















