Stowarzyszenie Solidarni "PLUS" z Wandzina laureatem ogólnopolskiego konkursu "Lodołamacze 2021". Organizacja prowadząca EKO "Szkołę Życia" w Wandzinie w powiecie człuchowskim została doceniona za "szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia". Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON przyznała stowarzyszeniu z Wandzina pierwsze miejsce w kategorii instytucji:
- Jest to nagroda za całokształt, około 30 lat funkcjonowania EKO Szkoły Życia w Wandzinie w kierunku zatrudniania, pomagania ludziom niepełnosprawnym, bardzo szerokim takim. Odnieść się trzeba i do naszego działania w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym, ale też do całego szeregu działań związanych z edukacją, zatrudnieniem, wyprowadzaniem ludzi na drogę sukcesu.
Mówi Weekend FM przewodniczący Zarządu Głównego Stowarzyszenia Solidarni "PLUS" Donat Kuczewski. Nagrodę na Zamku Królewskim w Warszawie odebrał wraz z dyrektorem EKO "Szkoły Życia" w Wandzinie Pawłem Woźniakowskim. Jak usłyszeli podczas ceremonii, ich organizacja "na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania".
Dowiedz się więcej:
W tym konkursie chodzi o "łamanie" stereotypów, uprzedzeń, a przed wszystkim "lodów" obojętności na los osób z niepełnosprawnością na rynku pracy. Stąd nazwa "Lodołamacze". Zwycięzcą tegorocznej edycji w kategorii instytucji zostało Stowarzyszenie Solidarni "PLUS", które prowadzi EKO "Szkołę Życia" w Wandzinie w powiecie człuchowskim. Przyznanie tej nagrody było okazją do tego, żeby zapytać, jak wiele dla laureatów znaczy to wyróżnienie, ale również, jak rozwija się działalność organizacji, jakie ma plany oraz jak ośrodek w Wandzinie przygotowuje się do świętowania swojego 30-lecia w przyszłym roku. Na te i inne tematy z przewodniczącym Zarządu Głównego Stowarzyszenia Solidarni "PLUS" Donatem Kuczewskim rozmawia reporter Weekend FM Wojciech Piepiorka.
Z Donatem Kuczewskim rozmawiał Wojciech Piepiorka.















