Uczestnicy Mistrzostw przyjechali między innymi z okolic Poznania. Rozmawiał z nimi Marcin Pacyno.
[uczestnik] - My z Więcborka, zawsze do Bytowa przyjeżdżamy, a w tym roku jak mistrza Polski zdobędziemy, to dopiero się będzie działo.
[rep. RW] - A jak w ogóle idą gry?
[uczestnik]- Fajnie.
[prezes federacji] - Ireneusz Paszke, jestem prezesem federacji "Baśka Kaszebe i Les". Jestem też prezesem naszej bytowskiej ligi Baśki.
[rep. RW] - Jak są rozgrywane te Mistrzostwa Polski, na czym to polega, ile gier gracie?
[prezes] - Gramy 5 rund, każda runda liczy 32 rozdania.
[rep. RW] - Widzę zacny szalik z pinami, znaczkami - to wszystkie turnieje Baśki, w których pan uczestniczył?
[uczestnik 2] - To są odznaczenia za turnieje. Hamer Krzysztof, w których uczestniczyłem tylko sam, tu nie ma żadnych obcych.
Mistrzem Polski w kategorii indywidualnej został Zbigniew Pawlicki. Wicemistrzostwo wywalczył Jerzy Sarnicki a brązowy medal zdobył Henryk Radke. Drużynowo najlepszym zespołem została reprezentacja Relax Barecki. Drugie miejsce wywalczył zespół Asy Chojnice, a trzecie reprezentacja Wicka.





















