Sali gimnastycznej nie będzie, będzie boisko. Wielofunkcyjne, tartanowe, z placami do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa. Tak środki z funduszu popegeerowskiego zamierza wykorzystać gmina Sępólno Krajeńskie. Przypomnijmy że Sępólno Krajeńskie wnioskowało o 5 milionów złotych na budowę trzech małych sal gimnastycznych przy szkołach podstawowych w Wiśniewie, Zbożu i Zalesiu. Dostało 400 tysięcy na salę w Zalesiu:
Otrzymaliśmy z tych 5 milionów, 400 tysięcy złotych, które absolutnie nie wystarcza na wybudowanie żadnej z tych sal. Nie chcemy tych środków stracić, w związku z tym wystąpiliśmy do pana wojewody z zapytaniem o możliwość zainwestowania tych środków w boisko wielofunkcyjne i taką zgodę otrzymamy
Mówi Weekend FM burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski.
Tymczasem ten pomysł nie wszystkim się podoba. Na ostatniej sesji radny Antoni Dolny mówił wprost: "Bierzcie kredyt i budujcie salę":
To się wydaje bardzo prostym rozwiązaniem, niestety musimy patrzeć na finanse gminy, na to czy gminę będzie stać na zaciągnięcie kolejnego kredytu, ja przypominam też, że przed nami stoi zapytanie skąd znaleźć brakujące 8 milionów złotych na wybudowanie nowego przedszkola, które zostało już przez radnych zaakceptowane.
Szacowany koszt budowy boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Zalesiu to około pół miliona złotych.















