Powiat kościerski rusza z pomocą zaprzyjaźnionemu powiatowi nowotarskiemu. Przekaże 50 tys. zł gminie Nowy Targ, która przeznaczy te środki na zakup materiałów budowlanych dla pogorzelców ze wsi Nowa Biała, w której 19 czerwca doszło do potężnego pożaru. Ogień uszkodził 25 budynków mieszkalnych, spłonęło też około 50 obiektów gospodarczych. Wydarzenia odbiły się szerokim echem w całej Polsce. O pomocy dla poszkodowanych zdecydowali także na ostatniej sesji radni powiatu kościerskiego.
- W powiecie nowotarskim, który jest naszym partnerskim powiatem, doszło do ogromnego pożaru. Musimy sobie wzajemnie pomagać, na tym właśnie polegają partnerstwa pomiędzy samorządami - mówi Weekend FM starosta kościerski Alicja Żurawska:
- Od 15 lat mamy partnerstwo z powiatem nowotarskim i to partnerstwo nie tylko polega na przyjaźni, wymianie młodzieży i relacjach wtedy, kiedy jest dobrze, ale wtedy, kiedy jest źle też trzeba sobie pomagać i w związku z tym jednogłośnie rada podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej dla gminy Nowy Targ z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych w pożarze we wsi Nowa Biała.
Starosta Żurawska dodaje, że powiat nowotarski także pomagał w potrzebie samorządowi kościerskiemu. Tak było po pamiętnej nawałnicy w sierpnia 2017 roku. Powiat nowotarski przekazał wówczas środki finansowe i zorganizował zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętów dla poszkodowanych gospodarstw.















