Będzie policyjne wsparcie z Gdańska dla gminy Chojnice. Przyjedzie czterech funkcjonariuszy

Na lato oddeleguje ich Komenda wojewódzka Policji w Gdańsku.

Będzie policyjne wsparcie z Gdańska dla gminy Chojnice. Przyjedzie czterech funkcjonariuszy
fot. ppm

Czterech funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku będzie latem pracować na terenie gminy Chojnice. To sprawdzona forma współpracy na linii samorząd-policja. Gmina dofinansuje posiłki policjantów, a ci będą pomagać strzec porządku w sezonie pełnym turystów.

- Czterech funkcjonariuszy będzie dodatkowo dbało o porządek, ład, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i innych ustaw szczególnie na terenach naszych turystycznych. Prośba do gminy Chojnice, którą spełniłem, to wsparcie w kwocie 10 tys. zł na dożywianie tych policjantów w czasie służby.

Zbigniew Szczepański

Mówi Weekend FM wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański.

Jak ustaliliśmy, gdańscy funkcjonariusze będą stacjonować w posterunku policji w Charzykowach.

Będzie policyjne wsparcie z Gdańska dla gminy Chojnice. Przyjedzie czterech funkcjonariuszy

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno