Absolutoryjna sesja Rady Gminy Człuchów była okazją do wyróżnienia najzdolniejszych absolwentów gminnych szkół. Przez pandemię już drugi raz z rzędu niemożliwe było zorganizowanie wycieczki po Europie, która do 2019 roku była formą nagrody dla uczniów. Zamiast tego wójt Paweł Gibczyński przyznał po 1000 zł nagrody 11 ósmoklasistom. Zasłużyli sobie na to wysokimi wynikami w nauce lub osiągnięciami sportowymi.
- To są najlepsi z najlepszych, czyli osoby, które otrzymały najwyższe wyniki w roku szkolnym 20-21. Rok był trudny, wydawało nam się, że ta nauka zdalna spowoduje to, że tych nagród będzie więcej, więc tym bardziej wam wszystkim bardzo serdecznie gratuluję.
Mówił w czasie sesji wójt Paweł Gibczyński.
Czworo nagrodzonych uczniów jest ze szkoły w Wierzchowie-Dworcu, troje z Polnicy, a po dwoje z Rychnów i Stołczna.
Lista nagrodzonych uczniów:
Zespół Szkolno -Przedszkolny w Wierzchowie-Dworcu: Natalia Gostomczyk, Adam Borzych, Jakub Dudzic, Piotr Kuźma.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Polnicy: Wiktoria Ceitel, Magdalena Kuczyńska, Kinga Stanisławska.
Szkoła Podstawowa w Rychnowach: Kamila Jamrowska, Małgorzata Szumska.
Szkoła Podstawowa w Stołcznie: Alina Jasik, Julia Kaczorowska.


















