
- poniedziałek, 7 czerwca 2021 10:30
Sport ◆ Chojnice
Chojnicki Klub Żeglarski będzie miał dwoje reprezentantów na Mistrzostwa Europy w klasie Optimist
Do kadry dołączyły Kaja Śledzińska i Alicja Dampc.
Zabrakło naszych reprezentantów w składzie na Mistrzostwa Świata, za to mamy dwie zawodniczki w kadrze na czempionat Starego Kontynentu. Kaja Śledzińska i Alicja Dampc z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego dołączyły do dziewięcio-osobowej reprezentacji na Mistrzostwa Europy w klasie Optimist, które w ostatniej dekadzie czerwca odbędą się w hiszpańskim Kadyksie.
"W tym roku eliminacje były wyjątkowo trudne, ponieważ pandemia zmieniła ich kształt" - mówi Weekend FM trener optimiściarzy w ChKŻ Chojnice Karol Jączkowski.
- Jedna główna impreza została odwołana, tym samym z trzech regat eliminacyjnych punktowały tylko dwie. Zawodnicy nie mieli miejsca na błędy. Ponieważ wszystkie wyścigi były liczone, nie było żadnej odrzutki, więc trzeba było żeglować tylko w sposób poprawny i dobry. Mamy dwie dziewczyny w reprezentacji, będą reprezentowały Polskę w Hiszpanii, będziemy trzymali za nie kciuki, zobaczymy, jak to będzie.
Karol Jączkowski
O ile wynik dziewcząt cieszy, o tyle niedosyt pozostaje w przypadku ich klubowych kolegów, którzy także liczyli się w walce o miejsca w reprezentacji Polski.
- Tutaj nie mają znaczenia nazwiska, niemniej jednak mamy 4-5 bardzo silnych i uzdolnionych chłopców i liczymy na nich w przyszłości. Wyznaczamy sobie kolejny cel - mistrzostwa Polski w połowie sierpnia. Będziemy trenować, będziemy walczyć i udowodnimy jeszcze, że stać nas na wiele i będziemy walczyć o medale i będziemy realizować kolejne postawione cele.
Karol Jączkowski
Dodaje Weekend FM Karol Jączkowski.

O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- czwartek, 5 lutego 2026 16:15
Chojnice
"Uczniowie, którzy przyszli na lekcje, już są chorzy". Uwagi rodziców w sprawie chojnickiej Szkoły Podstawowej nr 1
- czwartek, 5 lutego 2026 10:30
Gmina Czersk
Wniosek firmy Kronospan będzie mniejszy o połowę. Konkretne działania po spotkaniu z mieszkańcami Rytla
- czwartek, 5 lutego 2026 8:01
Chojnice
Burmistrz Chojnic planuje zlikwidować opłatę targową. Tak chce ratować kurczące się targowisko przy ulicy Angowickiej
- 3
- środa, 4 lutego 2026 14:04
Chojnice ◆ Gmina Czersk
Jest trzymiesięczny areszt dla 25-latka z Czerska. Mężczyzna pod wpływem alkoholu potrącił matkę i dziecko
- 3
- środa, 4 lutego 2026 14:04
Chojnice ◆ Gmina Czersk
Jest trzymiesięczny areszt dla 25-latka z Czerska. Mężczyzna pod wpływem alkoholu potrącił matkę i dziecko
- środa, 4 lutego 2026 12:48
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
Wracają marznące opady. IMGW wydał ostrzeżenie 2. stopnia dla wszystkich powiatów w naszym regionie. Ma być bardzo ślisko!
- środa, 4 lutego 2026 11:37
Chojnice
Kierowca bmw zatrzymany. Nowe informacje w sprawie wczorajszego (3.02) wypadku koło Moszczenicy
- środa, 4 lutego 2026 7:18
Chojnice
Burmistrz Chojnic chce, by osadzeni w areszcie pomogli posprzątać miasto po zimie. Planuje podpisanie porozumienia
- wtorek, 3 lutego 2026 14:23
Gmina Czersk
Ogromne straty po pożarze zakładu przetwórstwa drzewnego w Polanie, w gminie Czersk. Akcja trwała ponad cztery godziny (AKTUALIZACJA)
- wtorek, 3 lutego 2026 9:46
Chojnice
Promocja Regionu Chojnickiego szuka nowych talentów. Zgłoszenia można przesyłać do 4 lutego
- 8
- wtorek, 3 lutego 2026 7:31
Gmina Chojnice
Zderzenie trzech aut na drodze wojewódzkiej 212 w okolicach Moszczenicy w gminie Chojnice (FOTO, AKTUALIZACJA)
- poniedziałek, 2 lutego 2026 19:47
Gmina Czersk
Poważny wypadek w Czersku. Pijany kierowca wjechał na chodnik i potrącił matkę z dzieckiem. 25-latek porzucił pojazd, ale jest w rękach policji (FOTO)
- poniedziałek, 2 lutego 2026 15:07
Gmina Brusy
Bruszanie świętowali dzisiaj (2.02) rocznicę powrotu miasta do niepodległej Ojczyzny
- poniedziałek, 2 lutego 2026 12:53
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
Silny mróz nie odpuszcza. Jest kolejne ostrzeżenie IMGW: temperatura nocą ma spaść do około -20 stopni Celsjusza, a lokalnie do -25 stopni
- poniedziałek, 2 lutego 2026 10:05
Gmina Chojnice
Pszczelarze z Chojnic chcą budować w Lotyniu. Domek pszczelarza ma powstać na gminnej działce
- poniedziałek, 2 lutego 2026 7:08
Gmina Chojnice
Gmina Chojnice chce modernizować oczyszczalnię ścieków w Swornegaciach. Instalacja robi się niewydolna
- 20
- niedziela, 1 lutego 2026 17:39
Sport ◆ Chojnice
Najbardziej mroźna z dotychczasowych edycji Biegów dla Zbyszka w Chojnicach. Na trasie blisko 70 zawodników. "Najważniejsze, żeby się nie bać tego zimnego" (FOTO)
- niedziela, 1 lutego 2026 16:13
Chojnice
Tęgie mrozy w regionie. Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach skraca lekcje z powodu temperatur w salach
- niedziela, 1 lutego 2026 10:22
Chojnice
Zbiórka protez kończyn dla Nepalczyków także w Chojnicach. "Szukamy różnych protez, protez od stopy, od kolana po całą nogę, oczywiście protezy ręki"
- niedziela, 1 lutego 2026 8:51
Chojnice
Po raz siódmy pobiegną dla Zbigniewa Wiśniewskiego alejkami Parku Tysiąclecia w Chojnicach
- niedziela, 1 lutego 2026 8:46
Sport ◆ Chojnice
Chojniczanka wygrała 3:2 sparing z pierwszoligowym Zniczem Pruszków. "Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu"
Podcasty Weekend FM
Sport:
11:33Alicja Dampc z tytułem Pomorskiej Żeglarki Roku 2025, a Klara Sobczak Młodzieżowcem Roku
8:34Będzie mecz pokazowy na Memoriale Karola Ćwiklińskiego: Chojniczanka kontra dzieci ze szkoły specjalnej
7:20Wyższych uprawnień szkoleniowych w piłce nożnej już nie ma. Trener Chojniczanki Marek Brzozowski zdobył licencję UEFA PRO
9:56Zagrają dla Karola, ale też Igora i Nadii. Nadchodzący Memoriał Karola Ćwiklińskiego ma swój charytatywny wymiar
8:48Wychowanek zostaje na dłużej. Jakub Goliński przedłużył o rok kontrakt z Chojniczanką
Ostatnio dodane artykuły:
16:15"Uczniowie, którzy przyszli na lekcje, już są chorzy". Uwagi rodziców w sprawie chojnickiej Szkoły Podstawowej nr 1
15:05Nielegalne papierosy i tytoń ujawnione przez człuchowskich kryminalnych. Sprawa zaczęła się od kontroli samochodu
13:05Poważny wypadek na drodze krajowej 25 w Sporyszu w gminie Rzeczenica. Utrudnienia w ruchu już się zakończyły (FOTO, AKTUALIZACJA)
10:30Wniosek firmy Kronospan będzie mniejszy o połowę. Konkretne działania po spotkaniu z mieszkańcami Rytla
10:01Awaria w nowej hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie. Przez trzy dni obiekt był wyłączony z użytkowania
10:00Do Zakładu Komunalnego Gminy Kościerzyna trafił nowy pojazd techniczny. "Kosztował 1 mln 525 tys. złotych"
9:49Czy da się obiektywnie decydować o kolejności remontów dróg? W Człuchowie powstał program z kryteriami (ROZMOWA)
8:01Burmistrz Chojnic planuje zlikwidować opłatę targową. Tak chce ratować kurczące się targowisko przy ulicy Angowickiej
8:00Pytania o koszty zimowego utrzymania dróg na sesji w powiecie tucholskim. "Koszty znacząco wzrosły" - mówi starosta
7:12Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim będzie wnioskować do komendy wojewódzkiej o przekształcenie posterunku policji w Więcborku w komisariat





























