Jeszcze w lipcu ma być gotowy pierwszy chojnicki mural. Pojawi się na elewacji jednej z kamienic na rogu ulicy Sukienników i Okrężnej. Budynek należy do miejskiej spółki ZGM.
- Jest w dobrze widocznym miejscu, gdzie przemieszcza się bardzo dużo osób i stojąc na światłach w kierunku Człuchowa będzie można ten mural podziwiać. Mural przedstawia młodą Kaszubkę w stroju kaszubskim, która wręcza turowi, który jest wykonany w dość nietuzinkowy sposób, bo wektorowo, kreślarsko, wręcza mu kwiatek. Jest to nawiązanie do polskiej gościnności. Młoda Kaszubka ma gościć tura w Borach Tucholskich.
Mówi Weekend FM wiceburmistrz Chojnic Adam Kopczyński.
Koszt wykonania muralu na kamienicy ZGM może wynieść około 40 tysięcy złotych. Jedną czwartą tej kwoty przekaże ratusz, pozostała część pochodzi z internetowej zbiórki oraz od trzech sponsorów, których loga w zamian za pomoc znajdą się także na chojnickim muralu.















