Gmina Rzeczenica wyłożyła 500 tys. zł, a rządowe dofinansowanie wyniosło 374 tys. zł. Wciąż brakuje jednak 126 tys. zł. Zebranie tej kwoty to zadanie dla samorządu i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczenicy. Na nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, który ma trafić do tej jednostki w tym roku, potrzeba bowiem w sumie miliona złotych.
"Działamy dwutorowo" - mówi Weekend FM wójt gminy Rzeczenica Marcin Szulc.
- Są to spotkania z instytucjami, z przedsiębiorcami, którzy mogliby wesprzeć naszych ochotników w zakupie wozu bojowego. Pierwsze środki udało się już pozyskać dzięki przychylności Starostwa Powiatowego w Człuchowie i radnym powiatowym strażacy otrzymają dotację celową w wysokości 20 tys. złotych.
Ponadto strażacy uruchomili internetową zbiórkę pieniędzy oraz licytację na jednym z portali społecznościowych.
Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/bum3vg
Link do grupy na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/237406958183915/















