SMS Płock uplasował się tuż nad KS-em Kościerzyna w tabeli I ligi piłki ręcznej kobiet, ale w ostatnim meczu sezonu to kościerskie szczypiornistki były górą. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego wygrały wczoraj (16.05) w hali w Nowej Karczmie 27:25. Do przerwy przegrywały pięcioma bramkami, ale znakomita końcówka przesądziła o ich zwycięstwie.
- Fajnie, że potrafiliśmy wyciągnąć wnioski w drugiej połowie i z pięciobramkowej przegranej wygraliśmy dwiema bramkami, to w takim stylu w końcówce jeszcze fajne. Cieszy fakt, kiedy na placu potrafią weryfikować swoje postępowania i jako zespół bardzo mocno zagrać w obronie dobrze i w ataku.
Mówi Weekend FM trener KS Kościerzyna Dariusz Męczykowski.
Sezon w I lidze szczypiornistki kościerskiego klubu zakończyły na czwartym miejscu.
- W tym roku się nie udało, liczymy, że w następnym już wejdziemy do superligi i pokażemy, co potrafimy.
Mówi Weekend FM kapitan zespołu Julia Wtulich.
Dłuższego materiału o KS-ie Kościerzyna wysłuchacie w najbliższy piątek w "Sportowym Weekendzie" w Weekend FM.















