Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku uwzględnił skargę powiatowej radnej PiS z Chojnic Mirosławy Daleckiej, która skarżyła się na bezczynność tutejszego Centrum Parku. Chodzi o sprawę umowy z wicestarostą Mariuszem Paluchem na promocyjne bilety na basen, które miały być wypełnieniem jego wyborczej obietnicy oraz fakt, że prezes Centrum nie udostępniła jej radnej, zasłaniając się tajemnicą handlową.
WSA stwierdził, że to bezczynność z rażącym naruszeniem prawa. Zobowiązał też Centrum Park do rozpatrzenia wniosku Mirosławy Daleckiej w ciągu 14 dni od momentu uprawomocnienia się wyroku.
Bardzo się cieszę, że sąd podzielił moje stanowisko, że takie umowy powinny być dla dobra mieszkańców udostępniane opinii publicznej. Moim zdaniem nie wolno zasłaniać się tajemnicą handlową, bo Park Wodny nie jest spółką prywatną pani prezes.
Mówi Weekend FM radna powiatowa Mirosława Dalecka.
Poza tym Centrum Park musi też zapłacić 500 zł grzywny oraz zwrócić radnej koszty postępowania w wysokości 100 zł.
O tej sprawie usłyszysz również w Wiadomościach Weekend FM w piątek 7 maja.















