
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoBajkowa, Misia Uszatka, Bolka i Lolka, Jacka i Agatki, Pana Kleksa i Smoka Wawelskiego.
Bajkowa, Misia Uszatka, Bolka i Lolka, Jacka i Agatki, Pana Kleksa i Smoka Wawelskiego - takie nazwy mają nosić nowe ulice w Chojnicach.
"Zaproponowała je komisja nazewnictwa przy Radzie Miejskiej. Uchwała pojawi się na kolejnej sesji", mówi Weekend FM wiceburmistrz Chojnic Adam Kopczyński.
- Komisja nazewnictwa przyznała, że powinniśmy wrócić do przeszłości i promować bajki, kinematografię, naszą tradycję, jeżeli chodzi o film i bajki w Polsce. To są chyba pierwsze ulice, które tak będą nazwane. Wiem, że Jacka i Agatki jest w Człuchowie, ale teraz będzie i w Chojnicach i w przypadku powstawania nowych ulic będziemy szli w kierunku bajek, filmów.
Adam Kopczyński
Dodajmy, że pierwsze ulice w Chojnicach, które otrzymają "bajkowe" nazwy, zlokalizowane będą na nowym osiedlu "Trapezowym" - na wylocie z Chojnic w stronę Bytowa.

Słuchaj w: