Sądził, że ma do uregulowania zaległość w wysokości 50 gr. Stracił 3 tysiące złotych

kolejne oszustwo internetowe, tym razem w powiecie kościerskim.

Sądził, że ma do uregulowania zaległość w wysokości 50 gr. Stracił 3 tysiące złotych
fot. ppm

Sądził, że ma do uregulowania zaległość w wysokości 50 gr. Stracił 3 tysiące. 25-latek z powiatu kartuskiego padł ofiarą oszustów internetowych. Mężczyzna zgłosił wczoraj (29.03.) zdarzenie w komendzie policji w Kościerzynie:

- Do KPP w Kościerzynie zgłosił się mieszkaniec powiatu kartuskiego i powiadomił o tym, że otrzymał SMS, z treści którego wynikało, że ma dopłacić do odbioru paczki 50 gr, musi się zalogować na specjalny link. Mężczyzna dokonał tego, a kiedy przekierowało go do banku i po sprawdzeniu konta okazało się, że stracił 3 tys. złotych.

Piotr Kwidziński

Mówi Weekend FM rzecznik kościerskiej policji st. asp. Piotr Kwidziński.

Policja apeluje o czujność. Nie klikajmy w nieznane linki. Z wielką ostrożnością podchodźmy też do próśb o podawanie swoich danych osobowych w internecie czy podczas rozmów telefonicznych z osobami podającymi się za przedstawicieli banków czy operatorów sieci telefonów komórkowych.

Sądził, że ma do uregulowania zaległość w wysokości 50 gr. Stracił 3 tysiące złotych

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno