Awans na trzecie miejsce w II lidze oraz co najmniej piątą pozycję na koniec rozgrywek zagwarantował sobie MKS Handball Czersk. W ostatnim w tym sezonie meczu we własnej hali czerscy szczypiorniści pokonali dziś (20.03) Jedynkę Morąg 46:30.
Było parę mankamentów w obronie, ale te założenia, które sobie założyliśmy przed meczem, czyli mocna obrona, skuteczność w ataku, konsekwencja, koncentracja by nie stracić piłki, przyniosły skutek i wygraliśmy szesnastoma bramkami. Tak że jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku.
Mówi Weekend FM trener MKS Handball Czersk Paweł Jakubowski. Na co dzień prowadzi zespół wraz z Piotrem Frycą. Ten z powodu choroby nie mógł pojawić się dziś w czerskiej hali i to właśnie jemu zespół dedykuje wygraną.
Handball w tym sezonie ma do rozegrania jeszcze jedno spotkanie – wyjazdowe ze Szczypiorniakiem Olsztyn.
Dłuższego materiału o Handballu Czersk wysłuchacie w piątek (26.03) w audycji „Sportowy Weekend” w Weekend FM.
II liga: MKS Handball Czersk – UKS Jedynka Morąg 46:30 (23:16)
Handball: Łukasz Dobrzański, Kamil Klunder – Karol Radecki (8 bramek), Mateusz Łoński (6), Jakub Malczewski (4), Maciej Jakubowski (4), Piotr Karczyński (4), Paweł Moczadło (4), Piotr Linda (3), Mateusz Gliniecki (3), Michał Rostankowski (3), Mateusz Lenz (2), Bartłomiej Węckowski (2), Ksawery Burchardt (2), Paweł Jakubowski (1). Trenerzy: Paweł Jakubowski i Piotr Fryca.















