Zamiast przesuwać go do innej jednostki, wystawili na sprzedaż. Mowa o dotychczasowym wozie bojowym strażaków z Nakli w gminie Parchowo. Tutejsza jednostka otrzymała nowszy pojazd, a władze gminy zdecydowały, że stary zostanie sprzedany. Wójt Parchowa Andrzej Dołębski tłumaczy, że za uzyskane pieniądze chce kupić dwa mniejsze samochody dla innych jednostek OSP w gminie:
- Pomysł jest bardzo prosty. Mamy 2 jednostki w KSRG, czyli Nakla i Parchowo i one mają nowe samochody, są zaopatrzone, ale mamy też 5 jednostek OSP mniejszych, nie w krajowym systemie i tam też trzeba wymiany sprzętu. Gdyby udało nam się ten samochód sprzedać, można by było w dwóch jednostkach wymienić na nowy sprzęt lub nowszy sprzęt przystosowany do potrzeb tych mniejszych jednostek.
Władze Parchowa liczą, że za wystawiony na sprzedaż wóz bojowy pozyska około 250 tys. zł.















