
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoW Chojnickim Centrum Kultury będzie też drugi wicedyrektor.
Tylko do końca roku w chojnickim ratuszu będzie funkcjonował Referat Kultury i Sportu. Od stycznia kulturą zajmować się będzie Chojnickie Centrum Kultury, a sportem - nowo powołany Wydział Sportu:
- Ma być jeden ośrodek organizacyjno-decyzyjny w sprawie kultury, natomiast Wydział Sportu - to się wiąże z tym, że przejmujemy halę widowiskowo-sportową, chcemy ją modernizować, dołączamy do Modraka, stadionu, orlików halę i powołujemy Wydział Sportu i to też myślę będzie zupełnie nowe rozwiązanie, mam nadzieję, że korzystne.
Arseniusz Finster
Mówi Weekend FM burmistrz Chojnic Arseniusz Finster. I dodaje, że aby zapewnić dobrą organizację imprez kulturalnych w mieście, powołany zostanie drugi wicedyrektor tej placówki.
Grzegorz Szlanga ma być drugim zastępcą dyrektora Chojnickiego Centrum Kultury
Od nowego roku Chojnickie Centrum Kultury będzie miało trzech dyrektorów. Do dyrektora Radosława Krajewicza i jego zastępcy Łukasza Sajnaja dołączy zajmujący się w ChCK teatrem Grzegorz Szlanga.
"Z Grzegorzem współpracujemy już prawie 8 lat i ta współpraca naprawdę dobrze przebiega" - mówi Weekend FM dyrektor Chojnickiego Centrum Kultury Radosław Krajewicz.
- Do tej pory zawsze wspólnie planujemy wydarzenia, oceniamy te wydarzenia. Myślę, że nasza współpraca dalej będzie przebiegać dobrze, a tej pracy nam faktycznie przybędzie, dostaniemy też pod opiekę muzeum Janusza Trzebiatowskiego, będziemy też odpowiedzialni za organizację większej liczby wydarzeń w fosie miejskiej, w przestrzeni miejskiej - będziemy mieli co robić.
Radosław Krajewicz
Aby powołać drugiego wicedyrektora ChCK, potrzebna będzie jednak zmiana statutu tej instytucji. Tak więc Grzegorz Szlanga obejmie obowiązki zastępcy Radosława Krajewicza, gdy zmianę statutu zatwierdzi Rada Miejska.

Słuchaj w: