
- poniedziałek, 30 listopada 2020 10:31
Człuchów
Zmarł zakażony koronawirusem 34-letni policjant z człuchowskiej komendy. "To dla nas ogromny cios"
Mężczyzna zakaził się wirusem SARS-CoV-2 na służbie.
Nie żyje zakażony koronawirusem 34-letni policjant z człuchowskiej komendy. Funkcjonariusz z ponad 7-letnim stażem w służbie, pracujący w pionie dochodzeniowo-śledczym Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie zmarł w niedzielę (29.11) w bytowskim szpitalu - potwierdza Weekend FM szefostwo człuchowskiej komendy:
- Sierżant sztabowy Mateusz Król był bardzo dobrym policjantem, a przy tym serdeczną i ciepłą osobą. Był pełen humoru, uczynny, przyjacielski, służba z nim to była naprawdę przyjemność. Jego brak to dla nas ogromny cios.
Karol Dziemiańczyk
Mówi Weekend FM zastępca komendanta powiatowego policji w Człuchowie Karol Dziemiańczyk.
"Nie jesteśmy w stanie wyeliminować sytuacji związanych z zagrożeniem epidemiologicznym. Jesteśmy jedną ze służb na pierwszym froncie walki z COVID-em i zagrożeń jest wiele w różnych źródłach" - dodaje Weekend FM komendant powiatowy policji w Człuchowie Tomasz Kąkolewski.
- Zarówno w kontaktach z interesantem zewnętrznym, a nie jesteśmy w stanie ograniczyć przyjęć, musimy robić swoje. Nie mogę zamknąć komendy. Policjanci wykonują czynności w terenie, związane z oględzinami, z przesłuchiwaniem, odprowadzeniem różnych osób, w stosunku do których nie zawsze jesteśmy w stanie zweryfikować, czy nie są nosicielami.
Tomasz Kąkolewski
Mówi Weekend FM Tomasz Kąkolewski.
Jak dodaje, od początku pandemii zakażonych koronawirusem zostało w sumie 15 policjantów i dwoje pracowników cywilnych człuchowskiej komendy. Z danych przekazanych przez komendanta wynika, że 12 policjantów zaraziło się na służbie i w tym gronie był zmarły funkcjonariusz.

O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- niedziela, 14 września 2025 8:30
Człuchów
W Człuchowie powstał trzeci kort tenisowy. Z budżetu obywatelskiego powstaje też budynek zaplecza
- 5
- piątek, 12 września 2025 13:25
Gmina Przechlewo
Mieszkańcy Pawłówka w gminie Przechlewo przeciw nowym chlewniom. Emocje na spotkaniu z potencjalnym inwestorem (FOTO)
- piątek, 12 września 2025 10:50
Powiat człuchowski
Stowarzyszenie "Człuchów jest Ważny" organizuje cykl imprez w całym powiecie. W ten weekend festyny w Człuchowie i Czarnem
- piątek, 12 września 2025 6:57
Człuchów
Budżet obywatelski w Człuchowie zostanie podwojony? Wnioskuje o to Klub Radnych "Każdy Jest Ważny"
- czwartek, 11 września 2025 7:27
Człuchów
Miasto i gmina Człuchów biorą się za retencję deszczówki. Łącznie chcą wydać niemal 4 mln zł
- środa, 10 września 2025 11:09
Gmina Czarne
Wielka łata w gminie Czarne. Ponad 6 km dróg wojewódzkich nr 201 i 202 do remontu
- środa, 10 września 2025 9:44
Człuchów
Blisko 1 milion złotych z MOF chcą wydać samorządy na uporządkowanie linii brzegowej jezior i Lasek Luizy w Człuchowie
- środa, 10 września 2025 7:43
Gmina Człuchów
Gmina Człuchów zasypana wnioskami o wydanie warunków zabudowy. Wójt uspokaja
- wtorek, 9 września 2025 9:57
Gmina Debrzno
Gmina Debrzno ustaliła granice obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. To 34 hektarów w samym Debrznie
- 3
- poniedziałek, 8 września 2025 9:18
Gmina Człuchów
Jak poprawić bezpieczeństwo na DK 25 w okolicach Stołczna? Mieszkańcy apelują o działania (REPORTAŻ)
- niedziela, 7 września 2025 8:43
Gmina Rzeczenica
Będzie termomodernizacja remizy OSP w Rzeczenicy. Gmina liczyła jednak na wyższą dotację
- sobota, 6 września 2025 8:25
Powiat człuchowski
W Chrząstowie, w gminie Człuchów, stanie nowoczesny fotoradar. Zostanie zainstalowany przy drodze krajowej nr 22
- piątek, 5 września 2025 10:56
Chojnice ◆ Człuchów
Policjanci z Chojnic i Człuchowa odzyskali skradzione auto. Fiat zniknął z ulicy Brzozowej w Chojnicach
- 3
- piątek, 5 września 2025 10:43
Gmina Człuchów
Kto zapłacił za pomnik "Matki Boskiej z Zamartego" przy drodze krajowej nr 25 w gminie Człuchów? (FOTO)
- piątek, 5 września 2025 7:55
Człuchów
To pierwsze takie wydarzenie w Człuchowie - jutro (6.09) odbędzie się tu piknik ekologiczny
- piątek, 5 września 2025 6:57
Człuchów
Będzie remont siedziby OSiR-u i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie. Miasto ma pieniądze na termomodernizację
- czwartek, 4 września 2025 18:59
Gmina Czarne
Wypadek w trakcie żniw w Czarnem. Podajnik kombajnu wciągnął stopę operatora maszyny
- czwartek, 4 września 2025 13:07
Gmina Debrzno
Były burmistrz Debrzna ukarany przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Wojciech Kallas otrzymał naganę
- czwartek, 4 września 2025 9:44
Człuchów
Człuchów będzie walczył o wyższe odszkodowanie za spalone budynki przy ulicy Słowackiego
- środa, 3 września 2025 10:41
Gmina Koczała
Jest akcja pomocy dla pogorzelców z Wilkowa, w gminie Koczała. Dach nad głową straciły dwie rodziny
- 3
- wtorek, 2 września 2025 20:10
Gmina Koczała
Pożar budynku mieszkalnego w Wilkowie w gminie Koczała. W akcji 9 zastępów straży pożarnej
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
11:22Handball Czersk był o krok od pierwszego zwycięstwa w I lidze. Przegrał w Kwidzynie jedną bramką
20:12Kolarze opanowali Bytów i okolice. Odbył się tu finał Orlen Lang Team Race. "Tę energię chcę przekazywać dalej" (FOTO, WYNIKI)
19:45Chojniczanka bez przełamania. Zremisowała z GKS-em Jastrzębie 1:1 i przedłużyła do pięciu serię meczów bez zwycięstwa
10:50Drugie sparingowe zwycięstwo Red Devils Chojnice. "Czerwone Diabły" pokonały AZS Uniwersytet Gdański 5:3
8:11Chojniczanka wraca do gry. Przełamania poszuka w wyjazdowym meczu z ostatnim w tabeli GKS-em Jastrzębie
Ostatnio dodane artykuły:
14:48Wielka Wymiana Książek w Chojnicach trwa. Czytelnicy na tropie ulubionych gatunków
14:18"Spichlerz jest pełen, chleba nie zabraknie". Zaborskie Dożynki Gminne w Brusach (FOTO, RELACJA)
11:22Handball Czersk był o krok od pierwszego zwycięstwa w I lidze. Przegrał w Kwidzynie jedną bramką
10:37Strefa street work out’u w Kamieniu Kraj. otwarta
10:24Weekend w ogrodzie, edycja jesienna. Odcinek 2. Jesienne sadzenie traw ozdobnych
9:37Burmistrz Chojnic przyznał stypendia indywidualne sportowcom
8:31Nowe demograficzne dane z gminy Chojnice. Przybyło tu kilkadziesiąt meldunków
8:30W Człuchowie powstał trzeci kort tenisowy. Z budżetu obywatelskiego powstaje też budynek zaplecza
8:16Dziś (14.09) odbędzie się otwarcie nowego placu zabaw w Czersku. Powstał na Osiedlu Starogardzkim
8:1544 uczniów ze wszystkich szkół gminy Więcbork odebrało stypendia burmistrza i rady miejskiej