Jak nieoficjalnie dowiedziało się Weekend FM, są w gminie gospodarstwa domowe, które od początku roku nie wywiozły ani jednego metra sześciennego ścieków. Burmistrz Kamienia Wojciech Głomski uspokaja jednak, że urzędnicze kontrole to normalne czynności podyktowane ustawą.
- Ustawa nas obliguje do tego, że powinniśmy porządkować całą sytuację ze ściekami płynnymi i na pewno będziemy zwracać się do mieszkańców z prośbą o to, żeby zaczęły być opróżniane zbiorniki bezodpływowe i żeby można było dokumentować, że taka czynność ma miejsce.
Kontrole dotyczą tych gospodarstw które nie są podłączone do kanalizacji sanitarnej.















