Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Zasłaniajmy nos i usta w przestrzeni publicznej - apelują po raz kolejny policjanci w regionie. Tylko w miniony weekend w powiecie kościerskim, funkcjonariusze, którzy kontrolowali ulice oraz punkty handlowe wystawili 19 mandatów za brak maseczek ochronnych.
"Niestety, widać, że niektórzy nadal nie stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Czas próśb i pouczeń już się jednak skończył" - mówi Weekend FM rzecznik kościerskiej policji st. asp. Piotr Kwidziński:
- W myśl przepisów mamy obowiązek noszenia maseczek i zakładajmy te maseczki. Policjanci przez szereg miesięcy większość osób pouczali. Teraz jesteśmy już na tyle nauczeni, że wiemy, że to jest takie minimum, które musimy spełnić. Może z perspektywy takiej, że chcę być bezpieczny, nie chcę zarażać innych, zakładam tę maseczkę.
Jak dodaje rzecznik kościerskiej policji, podobne kontrole będą odbywały się cyklicznie.















