.

Napisz do nas:

• niedziela, 15 listopada 2020 21:26

SportChojnice

Czwarte zwycięstwo Red Devils Chojnice w tym sezonie. „Czerwone Diabły” pokonały 3:1 AZS Uniwersytet Śląski Katowice

„Chcę podziękować swojemu zespołowi za zdobycie nie trzech, a sześciu punktów".

Czwarte zwycięstwo Red Devils Chojnice w tym sezonie. &bdquoCzerwone Diabły&rdquo pokonały 31 AZS Uniwersytet Śląski Katowice

Red Devils Chojnice są już w górnej połowie tabeli Futsal Ekstraklasy. Na awans na ósme miejsce pozwoliło im dzisiejsze (15.11) zwycięstwo 3:1 nad AZS-em Uniwersytet Śląski Katowice.

Do przerwy „Czerwone Diabły” prowadziły 1:0 po golu Hiszpana Alexa Arriazu. Zaraz po zmianie stron podwyższył jego rodak Morad Mallouk. Goście strzelili kontaktowego gola i dążyli do wyrównania, ale w końcówce na 3:1 trafili gospodarze. Wynik spotkania ustalił Patryk Laskowski.

„Chcę podziękować swojemu zespołowi za zdobycie nie trzech, a sześciu punktów, bo gdybyśmy przegrali, Katowice wyprzedziłyby nas w tabeli” - mówi Weekend FM trener Red Devils Oleg Zozulya.

Mecz nie był pod kontrolą naszą. Tyle mieliśmy sytuacji dzisiaj, że po prostu musielibyśmy mecz i w pierwszej i w drugiej połowie skończyć. Niestety, 2:0, nie strzelamy na 3:0, straciliśmy bramkę na 2:1 i zaczyna się u nas chaos, zaczyna się u nas panika, bo mecz na styku. Dobrze, że w końcu strzeliliśmy na 3:1 i wytrzymaliśmy mecz do końca.

Oleg Zozulya

Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło chojnickim futsalistom przerwać serię trzech meczów bez wygranej.

Te trzy mecze, które graliśmy, czy w Pniewach, czy z Constractem, czy nawet na Piaście, gdybyśmy wykorzystali te sytuację, które mieliśmy, to myślę, że byśmy mieli dużo więcej punktów. My po prostu mamy problem z tą skutecznością. Nad tym musimy popracować i myślę, że już będzie dużo lepiej.

Łukasz Sobański

Mówi Weekend FM kapitan Red Devils Łukasz Sobański.

Po 12. kolejkach sezonu „Czerwone Diabły” mają na koncie cztery zwycięstwa, dwa remisy i sześć porażek. Za tydzień zagrają na wyjeździe z Dremanem Opole Komprachcice.

Futsal Ekstraklasa: Red Devils Chojnice – AZS Uniwersytet Śląski Katowice 3:1 (1:0)