Gmina Debrzno wie już, na co przeznaczy pieniędze z "tarczy samorządowej"

Najpierw remont szkoły, a potem przebudowa oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody.

Gmina Debrzno wie już, na co przeznaczy pieniędze z tarczy samorządowej
fot. Wojciech Piepiorka

Remont sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Debrznie oraz zagospodarowanie terenu wokół placówki - takie będzie przeznaczenie pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w gminie Debrzno. W jej przypadku mowa o kwocie 542 tys. zł. A o kolejne dofinansowanie od państwa gmina właśnie aplikuje w ramach drugiej odsłony tzw. tarczy samorządowej.

- W ramach tej drugiej tarczy antycovidowej złożymy wniosek na duże przedsięwzięcie dotyczące rozbudowy stacji uzdatniania wody oraz remont, kapitalne odnowienie oczyszczalni ścieków w Debrznie. Te dwie potężne inwestycje będą kosztowały grube miliony złotych i liczę na wsparcie ze środków rządowych przy przeprowadzaniu tych zadań.

Wojciech Kallas

Mówi Weekend FM burmistrz Debrzna Wojciech Kallas. Inwestycja, o której wspomina włodarz ma być kilkuletnia. Natomiast remont szkoły jest zaplanowany w przyszłym roku.

Gmina Debrzno wie już, na co przeznaczy pieniędze z tarczy samorządowej

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno