Specjalna komisja monitoringu i kontroli systemu gospodarki odpadami powstała w gminie Czarne. Decyzję o jej powołaniu podjął burmistrz Piotr Zabrocki, a w jej skład weszli: sekretarz gminy Ewa Matraszek, inspektor ds. ochrony środowiska Joanna Kosowska i podinspektor ds. gospodarki odpadami komunalnymi Agata Kubik. W zarządzeniu burmistrz zobowiązał komisję do przeprowadzania kontroli nie rzadziej, niż raz na kwartał.
- Do tej pory staraliśmy się przeprowadzać zapowiedziane kontrole segregacji odpadów, teraz już oficjalnie mówię, że to będą niezapowiedziane i będziemy działali na wnioski też mieszkańców, bo takowe się pojawiają.
Mówił w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Czarnem burmistrz Piotr Zabrocki.
Jak zapowiedział, urzędniczki będą sprawdzały m.in. jakość segregacji odpadów, ilość pojemników czy istnienie kompostowników, za których posiadanie przysługuje ulga w tzw. podatku śmieciowym w wysokości 2 zł na osobę.
Dodajmy, że w gminie Czarne miesięczna opłata za wywóz i zagospodarowanie odpadów to 19 zł od osoby. Jeśli ktoś nie stosuje się do obowiązku segregacji, musi płacić 76 zł od osoby.















