Jeszcze tylko do jutra (18.09) przyjmowane są wnioski do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego w gminie Debrzno. To już jego szósta edycja. Mieszkańcy zdecydują, na co w 2021 roku gmina wyda 150 tys. zł. Głosowanie zaplanowane jest na 18 października:
- Warunki tak naprawdę są tylko takie, że inwestycja musi być przeprowadzona na mieniu gminnym, czyli nie może być na jakiejś prywatnej działce i musi zmieścić się w limicie kwotowym i ten maksymalny limit kwotowy dla jednej inwestycji to jest 50 tys. złotych. Łącznie w budżecie jest do wykorzystania 150 tys. zł, czyli minimum 3 inwestycje zostaną wykonane.
Mówi Weekend FM wiceburmistrz Debrzna Łukasz Jurkowlaniec.
Do końca września będzie trwało sprawdzanie wniosków pod względem formalnym. Potem nastąpi ogłoszenie lista propozycji, która zostanie poddana pod głosowanie. Prawo do głosu ma każdy mieszkaniec gminy Debrzno, bez względu na wiek.















