Wydział Budowlano-Inwestycyjny w Urzędzie Miejskim w Chojnicach zdziesiątkowany przez koronawirusa. Jedna z pracownic w sobotę (8.08) przebywała na chrzcinach, w których - jak się później okazało - brała również osoba zakażona Covid-19. Kobieta i jej dwie współpracowniczki trafiły na kwarantannę. W Wydziale Budowlano-Inwestycyjnym w ratuszu pracuje aktualnie tylko dyrektor Jacek Domozych, który wrócił dziś (12.08) z urlopu.
- Dwie panie są w izolacji, czekają na wymaz, a jedna pani jest pod opieką epidemiologiczną i będzie miała realizowany wymaz za tydzień. Miejmy nadzieję, że będą to wymazy negatywne. Wydział pracuje siłami jednej osoby zamiast pięciu. Wspieramy go tutaj wszyscy i robota idzie do przodu, że tak powiem. Nie będzie żadnych opóźnień, taką mam nadzieję, natomiast martwię się o moich pracowników, żeby byli zdrowi, żeby jak najszybciej wrócili do pracy.
Mówi Weekend FM burmistrz Chojnic Arseniusz Finster.















