Władze Sępólna Krajeńskiego wysyłają pismo ostrzegawcze w sprawie segregacji odpadów komunalnych do jednej ze wspólnot mieszkaniowych na osiedlu Słowackiego. Na biurko burmistrza trafiło pismo wraz z dokumentacją fotograficzną z Zakładu Gospodarki Komunalnej, wskazujące, że w tym miejscu segregacja odpadów nie jest prowadzona prawidłowo.
W piśmie skierowanym do wspólnoty burmistrz apeluje o powrót do prawidłowej segregacji:
Zgodnie z przepisami powinniśmy wystawić decyzję obciążającą tych mieszkańców, która powoduje, że stawka za odpady rośnie do 44 zł od osoby. Jednak po naradzie wewnętrznej zdecydowaliśmy, że najpierw wystosujemy takie pismo i prośba o to, żeby tam się ta segregacja jednak pojawiła.
Mówi Weekend FM burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski.
Około 150 mieszkańców wspólnoty, żeby uniknąć kar, ma miesiąc na poprawę segregacji.















