.

Napisz do nas:

• środa, 1 lipca 2020 22:59

SportBytów

To bardziej strata dwóch punktów niż zdobycie jednego. Bytovia Bytów zremisowała ze Skrą Częstochowa 1:1

Bytovia prowadziła 1:0, grała w przewadze i miała rzut karny, a pomimo to nie wygrała.

To bardziej strata dwóch punktów niż zdobycie jednego. Bytovia Bytów zremisowała ze Skrą Częstochowa 11

Remisem 1:1 zakończyło się dzisiejsze (1.07) spotkanie Bytovii Bytów ze Skrą Częstochowa, choć gospodarze mieli wszystko, żeby wygrać. Po pierwsze ekipa z Bytowa prowadziła 1:0 od 16 minuty po golu Karola Czubaka. Po drugie od 78 minuty grała w przewadze po czerwonej kartce dla Adama Olejnika, a po trzecie dwie minuty później miała rzut karny. Przewagi jednego zawodnika „Czarne Wilki” jednak nie wykorzystały, jedenastkę zmarnował Daniel Feruga, a prowadzenie Bytovia straciła w 81 minucie, gdy wyrównał Daniel Rumin.

„Ten rzut karny był kluczowy. Powinniśmy go strzelić i zamknąć mecz” - mówił w czasie pomeczowej konferencji prasowej trener Bytovii Adrian Stawski.

No niestety, nie strzeliliśmy rzutu karnego. Widocznie chyba za mało trenujemy, musimy więcej też nad tym aspektem potrenować. Szkoda, na pewno mecz tak naprawdę powinno się wygrać, ale to jest piłka. Piłka jest nieprzewidywalna i dlatego jest taka piękna. My się na pewno nie załamiemy, gramy dalej, jest jeszcze trochę grania do końca. No trzeba sobie powiedzieć krótko: nic nie zrobimy.

Adrian Stawski

Punkt wywalczony w dzisiejszym meczu pozwolił jednak Bytovii na utrzymanie szóstego miejsca w tabeli 2. ligi, a więc ostatniego, które jest premiowane grą w barażach o awans. Nad siódmą lokatą zespół Adriana Stawskiego ma już tylko punkt przewagi. Do końca sezonu zostało pięć kolejek. Najbliższy mecz w niedzielę (5.06) ze Stalą w Rzeszowie.

2. liga: Bytovia Bytów - Skra Częstochowa 1:1 (1:0)
Bramki: Karol Czubak (16) - Daniel Rumin (81).
Bytovia: Maciej Gostomski - Deleu, Adrian Piekarski, Michał Rutkowski, Adrian Bielawski - Michael Ameyaw (89 Mateusz Szela), Paweł Zawistowski (70 Daniel Feruga), Przemysław Lech, Adrian Kwiatkowski - Karol Czubak, Piotr Giel. Trener: Adrian Stawski.
Skra: Mikołaj Biegański - Krzysztof Napora, Mariusz Holik, Adam Mesjasz, Radosław Gołębiowski (58 Michał Kieca) - Konrad Andrzejczak, Kamil Zalewski, Maciej Kazimierowicz (58 Piotr Nocoń), Adam Olejnik, Dawid Niedbała (54 Rafał Brusiło) - Daniel Rumin (90 Bartosz Olszewski). Trener: Paweł Ścieb

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.
  • poniedziałek, 25 marca 2024 9:29