Policja przestrzega przed oszustami, którzy do wzbogacenia się wykorzystują pandemię. Podszywają się pod konkretną firmę kurierską i rozsyłają esemesy, w których żądają dopłaty za rzekomą dezynfekcję przesyłki.
Wiadomości tej treści w ostatnich dniach trafiały m.in. do mieszkańców powiatu tucholskiego.
- Strona, na którą osoby są przekierowywane jest fałszywa, a wpisanie swoich danych związanych z loginem i hasłem do konta trafiają do przestępców, którzy następnie wykonują przelew w większych kwotach. Policja przestrzega więc przed otwieraniem wiadomości od nieznanych nadawców i korzystaniem z przesłanych w ich treści linków do płatności.
Mówi Weekend FM młodszy aspirant Adam Wochna z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.














