
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoRuszają wzmożone kontrole policji.
Częściej niż do tej pory będą sprawdzać osoby poddane kwarantannie. Przyjrzą się też miejscom publicznym, autobusom i sklepom. Od dziś w całej Polsce ruszają wzmożone kontrole policji. Funkcjonariusze sprawdzają, czy przestrzegane są ograniczenia i restrykcje wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa.
"Policjanci odchodzą od biurek i ruszają w teren. Do tej pory edukowaliśmy i pouczaliśmy. Teraz taryfa ulgowa się skończyła" - mówi Weekend FM rzecznik kościerskiej policji st. asp. Piotr Kwidziński:
- Policjanci będą kontrolować grupy osób powyżej 2 osób, będą też nakładane mandaty w związku z nieprzestrzeganiem tych przepisów. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo. Do tej pory żeśmy państwa instruowali, żeby ten kontakt był ograniczony, teraz już będą restrykcje.
Piotr Kwidziński
Policjanci będą sprawdzali punkty handlowe, a także autobusy komunikacji miejskiej i prywatnych przewoźników. Będą też kontrolować osoby nieletnie pozostające bez opieki dorosłych. - W tym przypadku będziemy kierować sprawy do sądu - zapowiadają policjanci i dodają, że częściej niż do tej pory sprawdzać będą również osoby objęte kwarantanną. Za jej naruszenie grozi nawet do 30 tys. zł grzywny.

Słuchaj w: