Chodzi o młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 i 2 w Kościerzynie, która przebywała na stażach w Niemczech i Hiszpanii.
W połowie marca cała grupa wróciła do Kościerzyny. Od uczniów, ich opiekunów oraz kierowców autokaru pobrano próbki do badań na obecność koronawirusa. Wymaz badano w gdańskim laboratorium. Do wczoraj (23.03.) znane były wyniki 63 osób.
Dziś (24.03.) znamy już wyniki całej grupy - mówi Weekend FM starosta Alicja Żurawska:
Otrzymaliśmy dobrą informację z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kościerzynie, że z wszystkich trzech grup, łącznie 65 osób przebadanych, ma ujemne wyniki. Jest to bardzo dobra wiadomość ale podkreślam, że jednocześnie całą tę grupę obowiązuje dalej kwarantanna, zgodnie z wytycznymi, 14-dniowa od czasu przyjazdu.
Za złamanie kwarantanny grozi nawet 30 tys. zł grzywny.















