Od kilku lat cały dochód z imprezy przekazywany jest na rehabilitację byłego ucznia tej szkoły Szymona Łańcuckiego, który w 2013 roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi.
- Od tego czasu praktycznie jest bardzo utrudniony z nim kontakt, o ile w ogóle można nazwać kontaktem fakt, że kontaktuje się przez mrugnięcie, zakasłanie, ewentualnie uśmiech i jego rodzice codziennie walczą o to, żeby jakość jego życia poprawiała się, a przynajmniej nie pogarszała.
Mówi Weekend FM dyrektor II LO w Chojnicach Maria Kallas.
Dodajmy, że był to już 23. bal charytatywny "Przyjaciół chojnickiej Dwójki". We wcześniejszych edycjach dochód przeznaczany był najczęściej na stypendia dla potrzebujących uczniów. Od 2014 roku pieniądze trafiają na rehabilitację Szymona.















