
- środa, 12 lutego 2020 13:51
Chojnice
Maciej Polasik został nowym dyrektorem chojnickiego szpitala
W konkursie na to stanowisko pokonał troje innych kandydatów.
Doktor Maciej Polasik wygrał konkurs na dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach. Komisja uznała, że pełniący dotychczas funkcję zastępcy do spraw medycznych, a od grudnia także p.o. dyrektora szpitala Maciej Polasik jest najlepszym kandydatem do dalszego kierowania lecznicą.
- Maciej Polasik uzyskał wszystkie głosy członków komisji, czyli 6 głosów, bo tylu członków komisji dzisiaj było, jedna osoba była nieobecna i na posiedzeniu Zarządu Powiatu w dniu jutrzejszym taka kandydatura zostanie zaproponowana i Zarząd Powiatu będzie decydował, czy tę właśnie kandydaturę pana dra Macieja Polasika przyjąć. Jeżeli chodzi o zarząd, trzy osoby brały udział w postępowaniu konkursowym, tak więc myślę, że tutaj niespodzianek nie powinno być żadnych.
Marek Szczepański
Mówi Weekend FM starosta chojnicki Marek Szczepański.
Dodajmy, że w konkursie na dyrektora szpitala wystartowały cztery osoby. Oprócz Macieja Polasika byli to Izabela Wodowska, Ryszard Lamczyk i Tadeusz Teterus.
Był zastępcą do spraw medycznych, a od grudnia także p.o. dyrektora, teraz będzie już pełnoprawnym szefem
- Startuje się po to, żeby wygrywać, natomiast konkurs jest konkursem, zawsze jakaś tam doza niepewności jest. Wygrałem, teraz do roboty.
Maciej Polasik
Mówił reporterowi Weekend FM tuż po ogłoszeniu wyniku konkursu nowy dyrektor chojnickiego szpitala. Po objęciu stanowiska przez Macieja Polasika w lecznicy pojawi się nowy wakat, bo dyrektor nie będzie mógł równocześnie pełnić funkcji zastępcy do spraw medycznych.
- Plan jest taki, że jak najszybciej będziemy mianować. To musi być lekarz. Nie muszę organizować żadnego konkursu, po prostu wybierzemy w najbliższym czasie i ten zastępca będzie.
Maciej Polasik
Zapowiada Maciej Polasik. I dodaje, że objęcie stanowiska dyrektora szpitala nie będzie miało żadnego wpływu na pełnienie przez niego funkcji prezesa MKS Chojniczanka Chojnice.

- wtorek, 29 kwietnia 2025 6:48
Gmina Chojnice
Małe Swornegacie zamierzają odłączyć się od Swornegaci. W gminie Chojnice powstanie nowe sołectwo?
- wtorek, 29 kwietnia 2025 6:48
Gmina Chojnice
Tegoroczne sprzątanie Jeziora Charzykowskiego na finiszu. W akcji udział bierze coraz więcej osób
- poniedziałek, 28 kwietnia 2025 11:07
Chojnice
Kierująca audi nie zatrzymała się na stopie i doprowadziła do nocnej kolizji w Chojnicach
- poniedziałek, 28 kwietnia 2025 9:54
Gmina Brusy
"Nastolatek w kryzysie…". Dziś (28.04.) w Brusach odbędzie się spotkanie z psychologiem drem Marcinem Szulcem
- poniedziałek, 28 kwietnia 2025 9:24
Gmina Brusy
Droga wojewódzka wiodąca przez Brusy przejdzie kapitalny remont. "Projektowany będzie odcinek od ronda do skrzyżowania na Gacnik" (ROZMOWA)
- poniedziałek, 28 kwietnia 2025 8:51
Gmina Czersk
Czy w Czersku doszło do masakry drzew? Słuchaczka zwraca uwagę na przycinkę oraz budowę muru cmentarnego
- poniedziałek, 28 kwietnia 2025 8:48
Chojnice
Burza mózgów w sprawie ożywienia centrum Chojnic. Na spotkaniu w CEW padło wiele propozycji
- 56
- poniedziałek, 28 kwietnia 2025 7:55
Gmina Brusy
Zespół Krëbane z Brus świętował wczoraj (27.04.) swoje 45-lecie. Szczególne odznaczenie otrzymała jego kierowniczka (FOTO)
- 12
- poniedziałek, 28 kwietnia 2025 7:25
Powiat chojnicki
Trzeci Uczniowski Budżet Obywatelski powiatu chojnickiego przyznany. "Prawie pół miliona złotych w ciągu trzech lat" (FOTO)
- poniedziałek, 28 kwietnia 2025 0:54
Chojnice
Zderzenie pojazdów na skrzyżowaniu w Chojnicach. Szczęśliwie obyło się bez poszkodowanych (FOTO)
- niedziela, 27 kwietnia 2025 15:49
Sport ◆ Chojnice
Damian Primel uratował Chojniczance punkt. Remis 1:1 w wyjazdowym meczu ze Świtem Szczecin
- niedziela, 27 kwietnia 2025 11:30
Gmina Brusy
Pijany 21-latek wypadł z drogi i uszkodził infrastrukturę kolejową. Do zdarzenia doszło w Brusach Wybudowanie
- niedziela, 27 kwietnia 2025 8:43
Gmina Brusy
Gmina Brusy przygotowuje się do zakupu elektrycznej śmieciarki i dużych pojemników na odpady
- 20
- sobota, 26 kwietnia 2025 22:09
Sport ◆ Chojnice
Sensacyjne zwycięstwo na pożegnanie z Futsal Ekstraklasą. Red Devils Chojnice gromią Dreman 7:0. "Dlaczego tak późno?" (FOTO)
- sobota, 26 kwietnia 2025 8:35
Gmina Chojnice
Wójt gminy Chojnice zapowiada spotkanie w sprawie braku swobodnego przejścia wzdłuż rzek i jezior
- 10
- piątek, 25 kwietnia 2025 21:18
Gmina Chojnice
Pierwsza łódź kabinowa trafiła na wyposażenie OSP w Charzykowach. Przywitanie było huczne (FOTO, WIDEO)
- 3
- piątek, 25 kwietnia 2025 13:07
Chojnice
Policja wyjaśnia okoliczności incydentu podczas wiecu Karola Nawrockiego na chojnickim rynku
- 29
- piątek, 25 kwietnia 2025 12:14
Chojnice
Tegoroczni maturzyści żegnają się ze swoimi szkołami. Akademia odbyła się między innymi w LO im. Filomatów Chojnickich (FOTO)
- piątek, 25 kwietnia 2025 9:33
Chojnice
Uciążliwe zapachy w okolicach ulicy Tucholskiej w Chojnicach. Mieszkańcy skarżą się, że "nie można otworzyć okien"
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
10:25Zwycięstwo Bytovii, remis Chojniczanki II, porażki Kolejarza i Raduni. Nasi czwartoligowcy grali w ten weekend w kratkę
9:43Awansowały dwie drużyny, a PTPS Telmax Człuchów był trzeci. Człuchowscy siatkarze nie zagrają w II lidze
15:49Damian Primel uratował Chojniczance punkt. Remis 1:1 w wyjazdowym meczu ze Świtem Szczecin
8:46Po punkty pojechali do Szczecina. Chojniczanka zagra dziś (27.04.) na wyjeździe ze Świtem
22:09Sensacyjne zwycięstwo na pożegnanie z Futsal Ekstraklasą. Red Devils Chojnice gromią Dreman 7:0. "Dlaczego tak późno?" (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
6:48Małe Swornegacie zamierzają odłączyć się od Swornegaci. W gminie Chojnice powstanie nowe sołectwo?
6:48Majówka w Parowozowni w Kościerzynie. Będą przejażdżki drezyną i koleją lilipucią oraz wiele innych atrakcji
6:48Powstanie kosztorys, a potem będzie decyzja. Człuchowscy radni znowu debatują o remoncie całego deptaka
6:48Tegoroczne sprzątanie Jeziora Charzykowskiego na finiszu. W akcji udział bierze coraz więcej osób
21:00"Z dachu wyszły płomienie". Spłonął barak mieszkalny w Człuchowie. Z ogniem walczyło 17 zastępów straży pożarnej (FOTO, WIDEO, AKTUALIZACJA)
16:56Prokuratura ponownie zajmie się sprawą płotu wokół jeziora Wielkie Oczko, w gminie Kościerzyna
16:08Śmierć 80-letniego mężczyzny na parkingu przed galerią handlową w Więcborku
11:42Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 39-latek, który spowodował kolizję w Kościerzynie
11:42Wyrównany rekord frekwencji na Wiosennych Targach Ogrodniczych w gminie Przechlewo. Odwiedziło je 33 tys. gości
11:21Bytowscy policjanci zatrzymali kierowcę z zakazem prowadzenia. Mężczyzna był pod wpływem marihuany