
- piątek, 7 lutego 2020 10:17
Sport ◆ Kościerzyna
Kościerscy pływacy najlepsi w zawodach o Puchar Bałtyku
Sukces UKS Manta Kościerzyna w Międzynarodowych Mistrzostwach Pływackich w Olsztynie. Reprezentacja Kościerzyny najlepszą drużyną zawodów.
Sukces UKS Manta Kościerzyna w Międzynarodowych Mistrzostwach Pływackich o Puchar Bałtyku w . Reprezentacja Kościerzyny najlepszą drużyną Międzynarodowych Mistrzostw Pływackich o Puchar Bałtyku w Olsztynie. W zawodach uczestniczyło 192 zawodników z: Białorusi, Litwy, Ukrainy i Polski.
"Do zwycięstwa przyczynili się zawodnicy wszystkich grup, od najmłodszych 11-latków, po seniorów" - mówi Weekend FM prezes UKS Manta Kościerzyna Beata Zembrzycka - Greń:
I po raz pierwszy praktycznie przełamaliśmy taką dominację klubu z Chodzieży, gdzie wszystkie zawody od kilkunastu różnych zawodów wygrywała właśnie ta drużyna. My tak powolutku dochodziliśmy do tej czołówki. I po raz pierwszy udało nam się zająć drużynowo pierwsze miejsce. Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni, bo nie sztuką jest mieć jednego, dwóch bardzo dobrych zawodników, którzy ciągną klub do góry. My w tej chwili mamy rewelacyjną, świetną drużynę.
Reprezentacja UKS Manta Kościerzyna w 23-osobowym składzie zdobyła 52 medale: 23 złote, 12 srebrnych, 17 brązowych. Uzyskała
21 534 punkty, co dało jej zwycięstwo drużynowe. Ponadto miano najlepszego zawodnika otrzymał Szymon Kropidłowski z UKS Manta Kościerzyna, a 7 reprezentantów kościerskiego klubu otrzymało też powołanie do Kadry Narodowej w pływaniu w płetwach.
W generalnej indywidualnej klasyfikacji pływacy z Kościerzyny okazali się najlepsi w Polsce w następujących kategoriach wieku:
kat. A 18 i więcej
Szymon Kropidłowski - 1 miejsce i najlepszy zawodnik całych zawodów,
Marcin Łukowicz 2 miejsce,
Kat. B 16-17 lat
Balbina Sikora 1 miejsce, Julia Greń 2 miejsce,
Michał Koliński 1 miejsce, Damian Kutela 2 miejsce, Franciszek Bystron 3 miejsce ,
Kat. E 11 lat i mniej
Dawid Kropidłowski 1 miejsce.
48 medali indywidualnych dla naszego Klubu zdobyli:
Kat. E 11 lat :
Lena Chmielewska, Dawid Kropidłowski, Jan Wysiecki ,
Kat. C 14 -15 lat :
Konstancja Bystron, Olga Guzińska , Dawid Stefanowski,
Kat. B 16-17 lat :
Julia Greń, Balbina Sikora, Neli Wanta , Franciszek Bystron, Michał Koliński, Damian Kutela
kat. A seniorzy:
Michalina Kreft, Tomasz Bicki, Szymon Kropidłowski i Marcin Łukowicz
oraz 4 medale zdobyły nasze sztafety:
złoty na dystansie 4 x 100 BF mix w składzie:
Julia Greń, Balbina Sikora, Marcin Łukowicz i Szymon Kropidłowski
brązowy na dystansie 4 x 100 SF mix w składzie:
Balbina Sikora, Neli Wanta, Damian Kutela i Marcin Łukowicz
2 brązowe na dystansie 4 x 100 BF i 4 x 100 SF mix junior w składzie:
Helena Breska, Julia Kolińska, Dawid Kropidłowski i Jan Wysiecki.
7 naszych zawodników otrzymało powołanie do Kadry Narodowej w pływaniu w płetwach:
Julia Greń, Balbina Sikora, Neli Wanta, Michał Koliński, Damian Kutela, Szymon Kropidłowski i Marcin Łukowicz.

- niedziela, 29 czerwca 2025 8:12
Kościerzyna
To historia o porcelanie i ludziach, którzy ją tworzyli. Wyjątkowa wystawa w Muzeum Ziemi Kościerskiej
- sobota, 28 czerwca 2025 8:52
Gmina Karsin
Już po raz piąty w Wielu, w gminie Karsin, odbędzie się Coolture Music Live
- piątek, 27 czerwca 2025 11:48
Powiat kościerski
Poszło o rzekomą kradzież dziecięcej łopatki. 66-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego odpowie za pobicie sąsiada
- piątek, 27 czerwca 2025 10:31
Gmina Karsin
W Wielu, w gminie Karsin, odbędzie się w sobotę wyjątkowy koncert Coolture Music Live (ROZMOWA)
- czwartek, 26 czerwca 2025 10:22
Gmina Kościerzyna
Zakończyła się budowa stacji uzdatniania wody w Grzybowie, w gminie Kościerzyna. "Stacja jest zbudowana na nowoczesnych rozwiązaniach"
- środa, 25 czerwca 2025 9:48
Kościerzyna
Lada dzień ruszy remont ulicy Skłodowskiej w Kościerzynie. Prace mają potrwać 45 dni
- wtorek, 24 czerwca 2025 14:19
Kościerzyna
Kolumbijczyk wyrwał kobiecie portfel. Mężczyznę ujęła inna kobieta. "Bez wahania ruszyła za złodziejem"
- wtorek, 24 czerwca 2025 12:39
Kościerzyna
Będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Kościerzynie. Jest wstępna koncepcja nowej oferty przewozowej
- 2
- poniedziałek, 23 czerwca 2025 11:55
Powiat kościerski
Kia zderzyła się w volkswagenem. Poszkodowana została jedna osoba
- 3
- niedziela, 22 czerwca 2025 8:57
Kościerzyna
Plac zabaw przy ulicy Tomasza Rogali w Kościerzynie będzie odnowiony
- sobota, 21 czerwca 2025 8:56
Kościerzyna
Po latach przerwy nad Jezioro Gałęźne w Kościerzynie znów wracają obchody Nocy Świętojańskiej
- piątek, 20 czerwca 2025 13:16
Powiat kościerski
Włamała się do piwnicy w Kościerzynie, ale wpadła na gorącym uczynku. Teraz 39-latce z powiatu kościerskiego grozi do 10 lat więzienia
- piątek, 20 czerwca 2025 8:28
Powiat kościerski
Radny Marcin Modrzejewski nie straci mandatu w Radzie Powiatu Kościerskiego. "Nie było podstaw prawnych"
- piątek, 20 czerwca 2025 7:13
Powiat kościerski
Jutro (21.06) nad Jeziorem Wielewskim, w gminie Karsin odbędzie się Noc Świętojańska
- czwartek, 19 czerwca 2025 8:20
Gmina Karsin
W najbliższą sobotę Noc Świętojańska nad Jeziorem Wielewskim, w gminie Karsin
- 7
- czwartek, 19 czerwca 2025 8:16
Kościerzyna
Najlepsi chirurdzy, lekarze i eksperci z całej Polski zjechali na konferencję, którą współorganizował kościerski szpital
- środa, 18 czerwca 2025 16:42
Gmina Kościerzyna
Osobówka dachowała na krajowej "dwudziestce" w okolicach Kornego. Dwie osoby trafiły do szpitala
- 8
- środa, 18 czerwca 2025 13:13
Powiat kościerski
Powiat kościerski odnowił dziś partnerstwo z niemieckim powiatem Marburg-Biedenkopf oraz z powiatem nowotarskim (FOTO)
- środa, 18 czerwca 2025 8:28
Powiat kościerski
Kolizja na przejedzie kolejowym w Łubianie, w gminie Kościerzyna. Rowerzysta nie zachował ostrożności
- 8
- środa, 18 czerwca 2025 7:16
Powiat kościerski
Służby ćwiczyły walkę z pożarami lasów na terenie Nadleśnictwa Lipusz. "Celem było doskonalenie umiejętności" (FOTO)
- środa, 18 czerwca 2025 6:54
Kościerzyna
Skwer Sanary-sur-Mer w Kościerzynie ma odzyskać swoją świetność. Wróci tu fontanna
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
10:32Oleksii Bytkov przychodzi, Jakub Romanik odchodzi z Chojniczanki.
19:26Pięć dekad temu wygrali Puchar "Świata Młodych". Piłkarze Tęczy Rytel spotkali się po 50 latach. Było też o lidze koszykówki w Człuchowie (FOTO)
9:24Cztery medale Boxing Team Chojnice na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Boksie
9:15Siedmiu piłkarzy żegna się z Chojniczanką. Czterech nie dostało nowych kontraktów
18:22Chojniczanka rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. W sparingach jej rywalami będą trzy zespoły z Ekstraklasy (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
17:28Weekend na Krajnie. Nadajemy z Kamienia Krajeńskiego. Dziś z okazji święta gminy zagra tu Enej
17:08Pierwsze mistrzostwa w SUP w Charzykowach za nami. "Frekwencja nam dopisała"
10:55Opowiem Ci historię, odcinek 181, specjalny. 750-lecie Chojnic, wieki XX i XXI
9:40W niedzielę (29.06.) zakończenie Dni Chojnic. W Fosie Miejskiej zagrają Ex-Trema i Dawid Janiak z zespołem
8:44Vix.N, Natalia Nykiel, IRA. Sobotnie koncerty z okazji Dni Chojnic za nami (FOTO, ROZMOWY)
8:12To historia o porcelanie i ludziach, którzy ją tworzyli. Wyjątkowa wystawa w Muzeum Ziemi Kościerskiej
8:11Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku zaprasza na kabaretowe powitanie lata
8:11W niedzielę kulminacja obchodów Dni Kamienia Krajeńskiego - wystąpi zespół Enej
8:11Rusza cykl spacerów po Człuchowie. W każdy wakacyjny wtorek chętnych po mieście będą oprowadzali przewodnicy
8:10Jest nowe stowarzyszenie na mapie Chojnic. Chce być "ukochanym miejscem" dla rodzin