
- 24
- poniedziałek, 3 lutego 2020 1:02
Sport ◆ Chojnice
Reprezentacja Polski Drużyną Roku 2019. Arkadiusz Reca i jego koledzy z kadry wygrali plebiscyt "Piłki Nożnej" (FOTO)
Nominowany był też były piłkarz Chojniczanki Karol Fila.
Robert Lewandowski Piłkarzem Roku, Waldemar Fornalik Trenerem Roku, a Reprezentacja Polski Drużyną Roku – takie są najważniejsze nagrody, rozdane podczas wczorajszej (2.02) gali plebiscytu tygodnika „Piłka Nożna”. Jednym z laureatów może się czuć wychowanek Kolejarza Chojnice Arkadiusz Reca. Piłkarz pochodzący z Nieżychowic koło Chojnic w ubiegłym roku zagrał w pięciu meczach kadry Jerzego Brzęczka. W rozmowie z reporterem Weekend FM komplementował go prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.
Wiem, że on pochodzi spod Chojnic, natomiast jest zawodnikiem dobrym, ciekawym, szybkim, mocnym fizycznie. Życzę mu jak najlepiej, bo to jest nasz zawodnik.
Zbigniew Boniek
Nagrodę w imieniu reprezentacji Polski odebrał w Warszawie jej kapitan Robert Lewandowski.
Drużyną roku zostaje... Reprezentacja Polski.
Naprawdę zdajemy sobie z tego sprawę, że ta nagroda jest za kwalifikację do Mistrzostw Europy. I ten plan został wykonany, więc z tego jesteśmy dumni, ale też wiemy ile ciężkiej pracy przed nami i mam nadzieję, że to lato będzie... bardzo gorące.
Robert Lewandowski
Wśród nominowanych do kategorii Odkrycia Roku był także były piłkarz Chojniczanki Karol Fila, obecnie grający w Lechii Gdańsk. Tę kategorię wygrał jednak Michał Karbownik z Legii Warszawa. Piłkarką Roku została Ewa Pajor, Pierwszoligowcem Roku Bartosz Nowak, Ligowcem Roku Janusz Gol, Obcokrajowcem Roku Jorge Felix, a Osobowością Roku w Social Mediach Jakub Rzeźniczak.
Reportażu z gali „Piłki Nożnej” wysłuchacie w najbliższy piątek (7.02) po 16.00 w „Sportowym Weekendzie” w Weekend FM.

O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- poniedziałek, 22 grudnia 2025 10:47
Chojnice
Kompletnie pijany nastolatek spowodował kolizję w Chojnicach. Dodatkowo nie miał prawa jazdy
- poniedziałek, 22 grudnia 2025 9:00
Gmina Chojnice
Nowy budżet gminy Chojnice uchwalony. Wśród inwestycji jest między innymi budowa drugiego "orlika". "Otrzymaliśmy dofinansowanie"
- poniedziałek, 22 grudnia 2025 8:48
Powiat chojnicki
Awantura na sesji Rady Powiatu Chojnickiego. Radna mówi o podwójnych standardach i zapowiada rezygnację z pracy w komisji skarg, wniosków i petycji
- poniedziałek, 22 grudnia 2025 7:43
Gmina Czersk
Zderzenie osobówki i ciężarówki na ulicy Chojnickiej w Czersku. Zakończyły się utrudnienia w ruchu
- niedziela, 21 grudnia 2025 10:57
Chojnice
Opowiem ci historię, odcinek 197. Jak świętowano Boże Narodzenie w Chojnicach w okresie międzywojennym?
- 12
- niedziela, 21 grudnia 2025 8:53
Gmina Chojnice
Spotkanie opłatkowe jednostek OSP w gminie Chojnice. Były prezenty i życzenia (FOTO)
- niedziela, 21 grudnia 2025 8:28
Gmina Czersk
W niedzielę (21.12) Rytelski Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie okazja do zakupów i akcent charytatywny
- niedziela, 21 grudnia 2025 8:05
Chojnice
W przyszłym roku ruszy budowa kanalizacji na Osiedlu Metalowiec w Chojnicach. Burmistrz doradza, by przyłączać się od razu
- 5
- sobota, 20 grudnia 2025 17:10
Chojnice
Zderzenie busa i auta osobowego na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Zapolskiej w Chojnicach (AKTUALIZACJA)
- sobota, 20 grudnia 2025 11:45
Sport ◆ Chojnice
Historyczny sukces ChKŻ Chojnice! Nasi żeglarze zdobyli trzy medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata. "Sukces porównywalny do medalu olimpijskiego"
- sobota, 20 grudnia 2025 8:45
Powiat chojnicki
Są chętni na radnych Młodzieżowej Rady Powiatu Chojnickiego, ale nie we wszystkich szkołach. "Będą wybory uzupełniające"
- piątek, 19 grudnia 2025 12:07
Gmina Chojnice
Sprawca śmiertelnego wypadku na obwodnicy Chojnic był pod wpływem narkotyków. Na proces czeka w areszcie
- piątek, 19 grudnia 2025 9:39
Gmina Czersk
"Pieniądze z kredytu są potrzebne na wkład własny do inwestycji" - mówi burmistrz Czerska o uchwalonym budżecie (ROZMOWA)
- piątek, 19 grudnia 2025 7:52
Powiat chojnicki
Dachowanie w Chojniczkach, w gminie Chojnice. Straż przestrzega przed warunkami na drogach
- 5
- piątek, 19 grudnia 2025 7:14
Chojnice
W chojnickim ratuszu odbyła się promocja najnowszego, 41. numeru popularnonaukowego rocznika "Zeszyty Chojnickie" (FOTO)
- piątek, 19 grudnia 2025 7:12
Chojnice
W ten weekend (19-21.12) na Starym Rynku w Chojnicach tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy
- piątek, 19 grudnia 2025 7:06
Chojnice
W sobotę 20 grudnia tradycyjne "Motomikołaje" w Chojnicach. Impreza towarzyszy jarmarkowi bożonarodzeniowemu
- piątek, 19 grudnia 2025 6:52
Powiat chojnicki
Opozycja miała uwagi, ale budżet przeszedł. Powiat chojnicki ma finansowy plan na rok 2026. "Cały czas się rozwijamy, cały czas inwestujemy"
- czwartek, 18 grudnia 2025 14:02
Chojnice
Zakończyła się 15. Radiowa Aukcja Świątecznych Stroików w Weekend FM. Zebraliśmy 56 tys. 100 zł dla Jeżykowa. Dziękujemy! (WIDEO)
- czwartek, 18 grudnia 2025 11:20
Chojnice
Na chojnickim Cmentarzu Ofiar Zbrodni Hitlerowskich trwa instalacja pomnika ku czci pomordowanych w Dolinie Śmierci
- 4
- czwartek, 18 grudnia 2025 10:33
Chojnice
Na Rondzie Chojnickich Radiotechników stanęła makieta radaru. To pamiątka 75 rocznicy Wojsk Radiotechnicznych (FOTO)
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Sport:
11:45Historyczny sukces ChKŻ Chojnice! Nasi żeglarze zdobyli trzy medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata. "Sukces porównywalny do medalu olimpijskiego"
8:43W Sępólnie Krajeńskim rozpoczyna się dziś (19.12) 2. Grand Prix młodziczek i młodzików w tenisie stołowym
12:31Pierwszy taki turniej w Chojnicach. Szermierka historyczna w wykonaniu zawodników z Warszawy, Łodzi, Gdańska i Czerska (FOTO)
10:12Ruszyły zapisy na przyszłoroczny Orlen Lang Team Race. Jego finał znów odbędzie się w Bytowie
20:00"Dumni z przeszłości i gotowi na przyszłość". Za nami uroczysta gala na 80-lecie Tucholanki. Z odznaczeniami, młodzieżą i nowym hymnem (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
10:47Kompletnie pijany nastolatek spowodował kolizję w Chojnicach. Dodatkowo nie miał prawa jazdy
10:23W Kościerzynie stanęły lodówka i wieszak dobroci serca. "Podzielmy się jedzeniem i ciepłymi ubraniami z potrzebującymi" (ROZMOWA)
10:17Rada Powiatu Sępoleńskiego przyjęła budżet na 2026 rok. Wszystkie opinie były pozytywne. "Wyrazy szacunku dla pani skarbnik, dla pana starosty"
9:50Rada Miejska Kamienia Krajeńskiego jednogłośnie uchwaliła budżet na 2026 rok. "Zabezpieczyliśmy środki zarówno na drogi, jak i na inwestycje w infrastrukturę"
9:36Radni z Miastka przyjęli budżet na przyszły rok. Kwota na inwestycje jest wyjątkowo skromna. "Pomyślałem, że jest to budżet rozpaczy"
9:06Bez głosu sprzeciwu, przy 14 głosach za i 4 wstrzymujących się, gmina Bytów uchwaliła budżet na 2026 rok
9:00Nowy budżet gminy Chojnice uchwalony. Wśród inwestycji jest między innymi budowa drugiego "orlika". "Otrzymaliśmy dofinansowanie"
8:54Tzw. "koza", czyli piecyk był prawdopodobnie przyczyną sobotniego (20.12) pożaru w Sępólnie Krajeńskim. W pożarze zginął 60-letni mężczyzna
8:48Awantura na sesji Rady Powiatu Chojnickiego. Radna mówi o podwójnych standardach i zapowiada rezygnację z pracy w komisji skarg, wniosków i petycji
8:12Gmina Tuchola uchwaliła budżet na 2026 rok. "Jest odpowiedzialny, bezpieczny. Kwoty uwidocznione w budżecie są bardzo wiarygodne"






















































