
- niedziela, 19 stycznia 2020 8:13
Tuchola
Bal Samorządowy na 100-lecie niepodległości już niedługo w Tucholi
To będzie jeden z punktów programu obchodów 100-lecia niepodległości.
Tuchola przygotowuje się do wielkiego Balu Samorządowego. Impreza odbędzie się 15 lutego - zapowiada burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski:
- To będzie bal na co najmniej 100 par, myślę, że bilety się rozejdą, bo wszyscy łącznie z burmistrzem, który będzie gospodarzem tego balu kupują bilety, nie ma żadnych zaproszeń, darmowych biletów, nic. Wszyscy płacimy, ale historyczny chyba to będzie, bo raz na 100 lat taki bal.
Tadeusz Kowalski
Główne obchody 100-lecia niepodległości odbędą się jeszcze w styczniu. Na 29-y zaplanowano uroczystą mszę św. z poświęceniem nowego sztandaru Tucholi. Wydarzeniu będzie towarzyszyła jednodniówka wydana przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- poniedziałek, 15 września 2025 12:53
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Ostrzeżenie 1. stopnia przed burzami dla czterech powiatów w naszym regionie. Możliwe są silne opady deszczu
- poniedziałek, 15 września 2025 11:27
Tuchola
Tucholski Ośrodek Kultury wyróżniony. Został dostrzeżony w ogólnopolskim konkursie na modernizację roku
- poniedziałek, 15 września 2025 8:15
Powiat tucholski
20-latek nie zatrzymał się do kontroli i ruszył na policjanta. "Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności"
- sobota, 13 września 2025 15:35
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Niedziela z silnym deszczem i burzami. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla części naszego regionu
- piątek, 12 września 2025 7:20
Gmina Gostycyn
Jutro (13.09) w Gostycynie charytatywna wycieczka rowerowa "Śladami krainy nad trzema rzekami"
- czwartek, 11 września 2025 7:50
Powiat tucholski
Powiat tucholski chce mieć swój hejnał. Uchwała inicjująca temat pojawi się na piątkowej sesji
- czwartek, 11 września 2025 7:36
Tuchola
Tucholskie muzeum podsumowuje sezon wakacyjny. "Bardzo pracowity"
- 70
- środa, 10 września 2025 22:23
Sport ◆ Chojnice ◆ Tuchola
Na trybunach święto, a na boisku górą goście. Chojniczanka zawitała do Tucholi na mecz z okazji 80-lecia Tucholanki (FOTO)
- środa, 10 września 2025 21:50
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Czwartek z intensywnymi opadami deszczu. IMGW wydało ostrzeżenia dla naszego regionu
- wtorek, 9 września 2025 10:44
Powiat tucholski
Rusza rozbiórka wiaduktu w Klonowie. Od środy 10 września obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu
- wtorek, 9 września 2025 9:52
Tuchola
Nabór się powiódł. Tucholskie LO im. Bartłomieja Nowodworskiego ma klasę mundurową pod auspicjami MSWiA (ROZMOWA)
- niedziela, 7 września 2025 8:44
Tuchola
Dziś (7.09) rocznicowe uroczystości w tucholskim Rudzkim Moście. Tym razem w asyście wojska
- sobota, 6 września 2025 8:29
Gmina Tuchola
Dziś (6.09) dożynki gminy Tuchola. Impreza w Zielonej Szkole w Woziwodzie
- piątek, 5 września 2025 11:36
Powiat tucholski
Zasłabł i nie udało się go uratować. Nie żyje 24-latek ze Śliwiczek. "Prowadzone jest postępowanie pod nadzorem prokuratury"
- piątek, 5 września 2025 7:14
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami dla naszego regionu. Może też intensywnie padać
- piątek, 5 września 2025 7:11
Gmina Tuchola
Jutro (6.09) dożynki gminy Tuchola. W programie m.in. biesiada dożynkowa
- piątek, 5 września 2025 7:00
Tuchola ◆ Gmina Chojnice
Przejazdy kolejowe w gminie Chojnice i Tucholi do remontu. Będą utrudnienia
- wtorek, 2 września 2025 9:51
Tuchola
Ponad 40 uwag mieszkańców do projektu obwodnicy Tucholi. "Część uwag jeszcze spływa"
- wtorek, 2 września 2025 9:49
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega: wtorkowe popołudnie i wieczór mogą być burzowe. Lokalnie spodziewany jest grad
- niedziela, 31 sierpnia 2025 8:26
Gmina Cekcyn
Wysoka w gminie Cekcyn z grantem na projekt wzmacniający sąsiedzkie więzi. W planie jest między innymi mural
- sobota, 30 sierpnia 2025 9:17
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Silny deszcze z burzami. Obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia dla naszego regionu
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
9:48Słaby weekend w wykonaniu naszych czwartoligowców. Nie przegrały tylko rezerwy Chojniczanki
11:22Handball Czersk był o krok od pierwszego zwycięstwa w I lidze. Przegrał w Kwidzynie jedną bramką
20:12Kolarze opanowali Bytów i okolice. Odbył się tu finał Orlen Lang Team Race. "Tę energię chcę przekazywać dalej" (FOTO, WYNIKI)
19:45Chojniczanka bez przełamania. Zremisowała z GKS-em Jastrzębie 1:1 i przedłużyła do pięciu serię meczów bez zwycięstwa
10:50Drugie sparingowe zwycięstwo Red Devils Chojnice. "Czerwone Diabły" pokonały AZS Uniwersytet Gdański 5:3
Ostatnio dodane artykuły:
14:21Dzisiaj (15.09) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach spotkanie z profesorem Cezarym Obracht-Prondzyńskim
12:56Ponad 5 tys. porcji narkotyków i krzak konopi indyjskich w salonie w mieszkaniu 38-latka z powiatu kościerskiego
12:53Ostrzeżenie 1. stopnia przed burzami dla czterech powiatów w naszym regionie. Możliwe są silne opady deszczu
12:53Ostrzeżenie 1. stopnia przed burzami dla czterech powiatów w naszym regionie. Możliwe są silne opady deszczu
12:51Kościerscy policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Mieszkaniec Radomia ma do odsiadki 2 lata więzienia
12:41Miał pięć zakazów prowadzenia pojazdów. Wpadł kolejny raz prowadząc pod wpływem alkoholu
11:49Aż 38 propozycji nazwy nowego ronda w Chojnicach. Zespół do spraw nazewnictwa rekomendował jedną
11:27Tucholski Ośrodek Kultury wyróżniony. Został dostrzeżony w ogólnopolskim konkursie na modernizację roku
10:53Zderzenie dwóch aut w okolicach Jeziorek w gminie Chojnice. Jedna osoba trafiła do szpitala (AKTUALIZACJA)
10:32Druhowie z Sitna i Sypniewa najlepsi w powiatowych zawodach OSP w Więcborku (FOTO)