
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoPiętnaścioro mieszkańców spędza tam 40 godzin tygodniowo.
Przeznaczonych jest dla nieaktywnych zawodowo mieszkańców, którzy mają co najmniej 60 lat, jest czynny od poniedziałku do piątku przez osiem godzin dziennie i oficjalnie działa już od kilku dni. Mowa o Klubie "Senior+", który powstał w Wierzchowie, w gminie Człuchów. Z jego oferty korzysta 15 osób, a system opłat skonstruowany jest w taki sposób, że nie ponoszą żadnych opłat lub są one niewielkie.
- Seniorzy, którzy uczęszczają do klubu Senior+ w Wierzchowie mogą liczyć na codzienne posiłki, zajęcia z aktywności fizycznej, ponieważ sala obok świetlicy wiejskiej jest wyremontowana, zamontowane tam są drabinki i sprzęt do ćwiczeń gimnastycznych, a także na spotkania ze sobą, z dietetykiem i z innymi osobami, które zajmują się polityką senioralną.
Paweł Gibczyński
Mówi Weekend FM wójt gminy Człuchów Paweł Gibczyński.
Klub "Senior+" w Wierzchowie powstał na bazie świetlicy wiejskiej. Cała inwestycja pochłonęła 220 tys. zł, z czego 150 tys. zł to rządowe dofinansowanie. Ponadto gmina otrzymuje też refundację 40 procent comiesięcznych kosztów utrzymania klubu.

Słuchaj w: