- Uzyskany przez naszych zawodników wynik po raz pierwszy pozwolił nam zająć miejsce na podium - mówi Weekend FM prezes UKS Manta Kościerzyna Beata Zembrzycka - Greń:
- Na ten sukces pracowali wszyscy zawodnicy z każdej kategorii wiekowej i nie medale się tu liczyły, tylko zdobyte punkty, które są obliczane w stosunku do rekordu Polski.
Dodajmy, że 5. Finałową Rundę Pucharu Polski klub UKS Manta Kościerzyna zakończył z dorobkiem 38 medali: 11 złotych, 11 srebrnych i 16 brązowych. Nowe rekordy Polski ustanowili: Szymon Kropidłowski w pływaniu w dwóch płetwach na 100 m oraz sztafeta 4 x 50 m w składzie: Michał Koliński, Damian Kutela, Szymon Kropidłowski i Marcin Łukowicz.















