Nawet na trzy lata może trafić do więzienia 25-letni mieszkaniec Człuchowa, który prowadził samochód pomimo podwójnego sądowego zakazu. Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli prędkości, jaką policjanci z człuchowskiej drogówki prowadzili we wtorek (18.11) w Wierzchowie-Dworcu, w gminie Człuchów.
- Podczas pomiaru policjant chciał zatrzymać do kontroli osobowe audi, które jechało 92 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowca nie zatrzymał się jednak w miejscu wskazanym przez policjanta, tylko przejechał obok niego i zatrzymał się około 100 m dalej. Tam porzucił samochód i pobiegł w rejon pobliskiego lasu. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg i chwilę później zatrzymali mężczyznę, który próbował ukryć się w lesie.
Mówi Weekend FM oficer prasowy człuchowskiej policji Sławomir Gradek.
Za przekroczenie prędkości kierowca został ukarany 300-złotowym mandatem. Przed sądem odpowie za niezatrzymanie się do kontroli oraz złamanie podwójnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.















