.

Napisz do nas:

• czwartek, 14 listopada 2019 19:33

SportChojnice

Chojnice szczęśliwe dla piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 20. Biało-czerwoni wygrali ze Szwajcarią 5:1 (FOTO)

Mecz oglądało z trybun 3 tysiące kibiców.

Chojnice szczęśliwe dla piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 20. Biało-czerwoni wygrali ze Szwajcarią 51 FOTO

Wysokie zwycięstwo młodzieżowej reprezentacji Polski przed 3-tysięczną publicznością na stadionie w Chojnicach. W dzisiejszym (14.11) meczu Turnieju Ośmiu Narodów nasza kadra do lat 20 pokonała 5:1 rówieśników ze Szwajcarii.

Podopieczni selekcjonera Jacka Magiery prowadzili do przerwy 1:0 po trafieniu Mateusza Bondarenki, występującego na co dzień w Skrze Częstochowa. Zaraz po zmianie stron na 2:0 podwyższył Tomasz Makowski z Lechii Gdańsk. Autorem trzeciego gola był Aron Stasiak z Górnika Łęczna. Jako czwarty do siatki trafił Łukasz Poręba z Zagłębia Lubin. Wynik meczu ustalił Jakub Bednarczyk z niemieckiego klubu St. Pauli. Honorowego gola dla gości strzelił Yannick Marchand z FC Basel.

Początek meczu, no to Szwajcaria może trochę przeważała, ale my strzeliliśmy bramkę po stałym fragmencie. Pierwsza połowa była wyrównana. Szwajcarzy też stworzyli sobie tę jedną sytuację, taką stuprocentową. A w drugiej połowie jak już wyszliśmy i strzeliliśmy szybko tę bramkę na 2:0, to potem już nam się dużo łatwiej grało. Mogliśmy mecz kontrolować i ten wynik dociągnąć do samego końca.

Tomasz Makowski

Mówi Weekend FM kapitan reprezentacji Polski Tomasz Makowski.

Debiut w reprezentacji Polski do lat 20 zaliczył dziś napastnik Bytovii Bytów Karol Czubak. Pojawił się na boisku w 82 minucie spotkania. Kolejną szansę na grę może otrzymać w poniedziałek (18.11), ponieważ kadra Jacka Magiery zagra w Bytowie towarzysko z Norwegami.

Reportaż z meczu Polska – Szwajcaria w piątek (15.11) po 16.00 w audycji „Sportowy Weekend” w Weekend FM.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.